Awans w „generalce”!

Udany występ ma za sobą Dominik Bury, który w sobotnie popołudnie był bliski poprawienia „życiówki” w Pucharze Świata. Istebnianin zajął 20. miejsce w biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną.

Dominik Bury (na zdj.) już raz poprawił swój najlepszy wynik w dotychczasowej karierze w obecnej edycji Pucharu Świata – istebnianin na początku grudnia zajął 18. miejsce w Lillehammer, w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną. Niewiele brakowało, a 26-latek po raz drugi w tym sezonie dokonałby tej sztuki.

Zawodnik KS AZS AWF Katowice utrzymywał kontakt z czołówką w trakcie sobotniej rywalizacji w Val di Fiemme. Bury plasował się na 17. pozycji przed rozpoczęciem ostatniej 2,5-kilometrowej pętli, a ostatecznie linię mety pokonał na 20. miejscu. To oznacza awans istebnianina w klasyfikacji generalnej 17. Tour de Ski – przesunął się o siedem lokat i do jutrzejszego, ostatniego etapu przystąpi z 25. pozycji.