Derbowe zwycięstwo Trzyńca!

Hokeiści HC Ocelari Trinec, w ramach 7. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali HC Vitkovice Ridera. Stalownicy zrewanżowali się za wrześniową porażkę, kiedy nie zdołali dowieźć trzybramkowego prowadzenia do końca. Dzisiaj niewiele brakowało, aby powtórzył się ten scenariusz.

Na początku drugiej tercji, Vladimir Dravecky podwyższył prowadzenie mistrzów Czech – 3:0. Wiele wskazywało na to, że trzynieccy hokeiści mają wszystko w swoich rękach, ale jeszcze w tej samej odsłonie gospodarze zdołali zdobyć kontaktową bramkę.

Podopiecznym Vaclava Varadi świetnie wyszedł początek trzeciej tercji, gdyż nie ugrali nawet pięciu minut i mieli kolejne dwie bramki na koncie, a na listę strzelców wpisali się Vladimir Roth oraz Michal Kovarcik. Jednak hokeiści Vitkovic nie zamierzali składać broni i w 53. minucie znowu tracili już tylko jedną bramkę. Gospodarzom nie udało się już wyrównać, a przy grze bez bramkarza inkasowali po raz szósty w tym spotkaniu i ostatecznie, mistrzowie Czech sięgnęli po komplet punktów.

Trzyniec wskoczył na pozycję lidera Tipsport Extraligi, ale należy dodać, że 7. kolejka będzie dogrywana jutro. Mistrzowie Czech w następnym spotkaniu przedstawią się przed własną publicznością, a ich rywalem będą Karlove Vary. Mecz zaplanowano na niedzielę, a pierwsze wznowienie na godz. 15.