Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Diecezjalna pielgrzymka ku czci patrona św. Melchiora Grodzieckiego

W niedzielę (04.09) uroczystym nabożeństwem o godz. 15.00 w Kościele pw. św. Marii Magdaleny rozpoczęła się Diecezjalna pielgrzymka ku czci patrona naszego miasta, św. Melchiora Grodzieckiego. Po nabożeństwie wierni udali się na spotkanie z pielgrzymami z Zaolzia na most Przyjaźni, a później do Kościoła Serca Jezusowego w Czeskim Cieszynie na uroczystą Eucharystię.
źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-04 21:54:42
Gigi13: Rozumie wiarę w Boga i Jezusa... Ale tych wszystkich świętych i wielbienia nigdy nie zrozumie. Można o nich pamiętać nawet warto ale czcić?! Już nie wspominając o takiej kości jana sarkandra i całowania, wielbienia... Brak słów!
2022-09-05 06:35:49
oxjas1: Organizacja, ktora regularnie przeprasza za jakies swoje zbrodnie ( ostatnio w Kanadzie) , powinna byc zdelegalizowana a nie finansowana przez podatnika. Gdyby katolicy sami musieli utrzymywac swoja instytucje , to zaraz by sie okazalo, ze do zbawienia nie sa potrzebne palace ze sluzba dla kleru.
2022-09-05 08:00:32
Ondraszek: Smutne to, że powodem największych cierpień w historii ludzkości są religie. Pewnie jeśli w końcu z tego nie wyrośniemy, tego uwielbiania cierpienia, zwalczania się, podziałów kreowanych przez "jedynie oświeconych", przejedzonych hierarchów to jako gatunek czeka nas jakaś ogólna katastrofa. Niesamowita jest ta siłą hipnozy umysłu człowieka. Ludzie uwielbiają swoje fantazmaty od zawsze, ale jeśli wyłączają całkowicie swoje krytyczne myślenie, ślepo wierząc korporacjam, robi się to już niebezpieczne.
2022-09-05 08:06:13
Marx.: gigi proszę wytłumacz mi co to znaczy, że "rozumiesz wiarę w Boga i Jezusa"?... jedno i drugie to przecież nic innego jak "święt" elita wśród tysięcy pozostałych "świętych", tyle że na jeszcze bardziej absurdalnych niż oni zasadach ustanowiona - już nie wspominając o całowaniu krzyżyków, biciu pokłonów przed figurkami i obrazkami, połykaniu rzekomych kawałków ciała, bajdurzeniu o produkcji wina z wody bez udziału cukru i drożdży czy ożywaniu trupów itd, brak słów...
2022-09-05 08:33:57
alouette: Gigi, ze świętymi to jest tak, że samo lubienie (lub mocne lubienie typu uwielbianie, tak jak uwielbia się osoby sobie bliskie) za to, co daje czytanie ich słów, świadectwo, życiorys, postawa, za nadzieję, motywację do robienia dobrych rzeczy, jest rzeczą zupełnie naturalną i piękną. Jeśli ktoś ma obrazek z wizerunkiem tego świętego i patrzy na niego z uwielbieniem, to też jest spoko. Problem zaczyna się, kiedy ludzie popadają w przesadę i zaczynają świętego czcić częściej, niż Boga, kochają mocniej, niż własną żonę, czy męża, a medalioniki i relikwie traktują, jak magię. To już jest złe i bałwochwalcze. Święci to były wspaniali ludzie i ich żywoty są mocno inspirujące. Problemem, jak zawsze, jest, nie obrażając nikogo, ciemnota.
2022-09-05 08:41:09
Artur_z_bažin: alouette święci to byli ludzie których stawianie za przykład i wynoszenie na ołtarze z takich czy innych względów opłacało się i było na rękę kościelnej władzy - tyle na ten temat i proszę nie próbuj polemizować, bo całą litanię "świętych" łotrów, bandziorów, morderców itp bez trudu sama sobie możesz wyklinać w necie
2022-09-05 11:10:31
edward pilich : Za niedługo będą czcić świętego Jarosława konusa
2022-09-05 20:20:00
AntyklerForte+: alouette ty widzę że się znasz, powiedz mi jak to jest z tą relikwią napletka Jezusa? jest czy jej nie ma? wciąż święta czy już nie? w necie są różne wersje, ty na pewno wiesz co i jak
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: