Dobry czas Młodzików

Rozgrywki śląskiej ligi piłki ręcznej trwają w najlepsze. Dzięki Ustrońskim szczypiornistom mamy okazję pasjonować się czymś więcej, niż tylko convidowymi statystykami.

Rozegranie III, IV i V kolejki przyniosło sporo powodów do radości ale i do refleksji. Zaczęli młodzicy wygrywając w Piekarach z MKS Olimpia Piekary Śląskie - MKS Ustroń 10:41 (5:22). W kolejnym, zaległym spotkaniu 10.10.2020 pokonali KS Zgoda Ruda Śląska - MKS Ustroń 2:57 (1 :29). Zaś w planowo rozegranej IV kolejce, pewnie wygrali z SPR Grunwald I Ruda Śląska 25 : 16 ( 11 : 10). Kolejny mecz z MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec to spektakularna wygrana 46:14 (21:8). Ta seria zwycięstw wywindowała młodzików z Ustronia na I miejsce w tabeli.

Borykające się z problemami tzw. krótkiej ławki, a właściwie jej braku juniorki młodsze przegrały ze Zgodą Ruda Śląska 14 : 37 (4 : 18). Dużo lepiej zaprezentowały się u siebie, mimo jeszcze większych problemów ze składem. Po bardzo dobrej I połowie starczyło sił na 15 minut drugiej, i tym samym musiały uznać wyższość szczypiornistek MKS Start Michałowice 17 :21 (7:11).

Tymczasem flagowy zespół juniorów młodszych ustrońskiego klubu, zremisował w wyjazdowym meczu z SPR Górnik II Zabrze 22:22. W karnych więcej szczęścia mieli gospodarze i to oni zainkasowali 2 punkty, zaś MKS 1. W ustrońskiej hali nasi szczypiorniści zdecydowanie pokonali MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 32:19 (18:11). W tabeli MKS Ustroń nadal prowadzi przed SPR Górnik I Zabrze.

Na zakończenie znakomity news: MKS Ustroń zgłosił drużynę seniorską do ogólnopolskich rozgrywek III ligi. Już w listopadzie pierwsze mecze nowej drużyny. Relacje z nich będą się tutaj także pojawiać.