Drugi najlepszy wynik Cieślara w sezonie

Adam Cieślar zanotował świetny bieg w sobotnim konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, którego organizatorem jest niemieckie Schonach. Dla istebnianina, który uplasował się dzisiaj na 24. miejscu, były to ostatnie zmagania w tym sezonie.

Cieślar nie zaliczył zbyt udanego skoku na Langenwaldschanze, gdyż uzyskał 87,5 m, co plasowało go na początku piątej "10". Jednak 26-letni kombinator norweski brylował dzisiaj na trasie narciarskiej i przesunął się aż o 17 lokat, kończąc zmagania na 24. pozycji. Istebnianin ukończył wyżej konkurs, w tym sezonie PŚ, jedynie w Lillehammer (przyp. red. wówczas był 17.).

26-latek był dzisiaj jedynym Polakiem, któremu udało się zdobyć punkty. Szczepan Kupczak uplasował się poza "30" - 33. Ze zwycięstwa radował się Bernhard Gruber, a za nim uplasowali się kolejno Lukas Greiderer oraz Jarl Magnus Riiber.

33. Szczepan Kupczak +3:03.9

Cieślar zdobył dzisiaj siedem punktów i w "generalce" awansował na 49. miejsce. Na tej pozycji zakończy ten sezon, gdyż w jutrzejszym konkursie wystąpi jedynie "40". Kupczak plasuje się w niej na 34. miejscu, a na czele jest Riiber, który już wcześniej zagwarantował sobie Kryształową Kulę.