Fortuna Bieg za nami

6. Fortuna Bieg za nami. W biegu głównym najlepszym spośród 917 zawodników okazał się Artur Kozłowski z Sieradza. Najlepszym zawodnikiem z regionu był Tomasz Kawik z Brennej. Wśród kobiet zwyciężyła Ukrainka Tatiana Hołowczenko, a najlepszą zawodniczką z regionu była Czeszka z Mostów koło Czeskiego Cieszyna, Marketa Baginska.

Bieg główny poprzedzały zmagania młodzieżowe. W biegu młodzieżowym na 2 kilometry uczestniczyło około 1000 zawodników. W biegu na na dystansie dwóch kilometrów najlepsi okazali się Ivana Lubojacká (1. Bežecký Jablunkov), Wiktoria Mołdrzyk (MUKS SZS Cieszyn), Karolína Sasynová (1. Bežecký Jablunkov), Adam Gaura (TJ TŽ Třinec), Oliwiier Mutwil (UKS Diament Jedynka Wodzisław Śląski) oraz Radosław Greń (LKS Pogórze).

Zwycięzca 6. Cieszyńskiego Fortuna Biegu, Artur Kozłowski to zawodnik z Sieradza reprezentujący Asclepios-poltraf Team. Uzyskał on czas 0:29:34. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się biegacze kenijscy - Moses Bowen i Launen Kwalia. Z zawodników z regionu najwyżej, bo na dwunastym miejscu został sklasyfikowany Tomasz Kawik z Brennej z czasem 0:33:57. Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Tatiana Hołowczenko reprezentująca klub z Mszany Dolnej z czasem ):35:07. Na drugim miejscu uplasowała się Urszula Nęcka z Sosnowca, na trzecim kolejna Ukrainka, Lilia Fiskovicz. Najlepszą zawodniczką z regionu była Czeszka z Mostów koło Czeskiego Cieszyna, Marketa Baginska. Łącznie startowało 917 głównie byli to biegacze i biegaczki z Polski, Czech i Ukrainy.

W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się Lilia Fiskowicz z Niskienicz, Tatiana Hołowczenko, Halina Gałuszka z Porąbki, Dorota Wyleciał z Katowic, Alicja Sikora z Bielska-Białej, Artur Kozłowski, Wołodymyr Jurczuk z Iwano-Frankowska, Witold Bulik z Gilowic, Robert Krzak z Gliwic, Jan Deńca z Rudnika oraz Stanisław Grabka z Krakowa.