Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Hażlach: Wójt na sesji odpowiada Sołtysowi Zamarsk

W środę (03.11) odbyła się sesja Rady Gminy Hażlach. Podczas obrad poruszano tematy związane z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, czy budżetem gminy. Podczas swojego wystąpienia wójt odniósł się również do tematu Zamarsk i działań sołtysa.

W swoim oświadczeniu wójt Grzegorz Sikorski odnosi się do wypowiedzi sołtysa Zamarsk Klaudiusza Zawady, który zarzuca mu m.in. pomijanie Zamarsk podczas inwestycji - Drodzy Mieszkańcy sami widzicie, że nie ma się czym Szanowny Pan Wójt pochwalić, jeśli chodzi o inwestycje. Bo drogi, które Pan Wójt wymienia są w porównaniu do wyremontowanych dróg w innych sołectwach tylko małym %. W tamtych sołectwach mają już kanalizację, boiska wielofunkcyjne, nowe wozy bojowe i wyremontowane obiekty użyteczności publicznej i to nie są inwestycje liczone w settysiącach, lecz kilkunastomilionowe – pisał Zawada w mediach społecznościowych.

Sołtys zarzuca wójtowi również brak uczestnictwa w sołeckich wydarzeniach, takich jak spotkania walne strażaków, czy jubileusz KGW - Jak widać, Pan Wójt szykuje się sam do obchodów 800-lecia naszej wsi, bo z Zamarskami, czyli z Radą Sołecką, KGW, OSP czy Stowarzyszeniem nie rozmawia. Uwielbiam te puste słowa: jestem człowiekiem kompromisu i dialogu. Ten dialog to chyba Pan Wójt prowadzi sam ze sobą – pisze Zawada.

W oświadczeniu na sesji wójt Sikorski odnosi się do zarzutów sołtysa i wyjaśnia, jak nieporozumienie wygląda z jego strony, analizując wydatki, jakie gmina ponosi w związku z inwestycjami w Zamarskach oraz inne sytuacje, które są przyczyną konfliktu.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-04 16:14:02
joooon: Słaby sołtys, nie umiejący rozmawiać. Wyborów na wójta i tak nie wygra. Zagrywki wypisz wymaluj PiS.
2021-11-04 19:02:41
święty+Patryk: joooon - ja z innej parafii więc proszę oświeć mnie - który z nich jest pisiec?
2021-11-04 19:28:42
Władek na skuterze: Takiego soltysa jak w zamarskach to pozazdroscic takze prosze nie pisac głupot ---facet oddany swojej funkcji soltysa-- ale coz jak najwazniejsza jest hrabina hohenstain
2021-11-04 21:05:05
PUT-IN-ONE: Całą ta historię można podsumować tak -->Już w myślach korygowali granice administracyjne ale: - mieszkańcy Zamarsk powiedzieli stanowcze NIE takiemu pomysłowi sołtysa, który przekreślał 800 letnią historię Zamarsk; - wreszcie wójt w pięknym stylu, spokojnie i kulturalnie, wypunktował sołtysa pokazując, ze ten jest chyba krótkowidzem, który nie widzi tego co zostało wykonane, - no i NOKAŁT sołtysa przez Wójta w postaci 9.000.000 zł dotacji na przebudowę remizy OSP Zamarski. Pojawia się natomiast bardzo ciekawe i fundamentalne pytanie: co na to radne z Zamarsk? Wolą sale sesyjną w Hazlachu czy ratusz miejski w Cieszynie?
2021-11-04 21:19:08
joooon: Oddany funkcji... ale zachowuje się jak dziecko w sklepie któremu nie kupiono zabawki.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: