Historyczne zwycięstwo Trzyńca!

Mistrzowie Czech odnieśli pierwsze w historii klubu zwycięstwo podczas Pucharu Spenglera. Stalownicy, w piątkowym spotkaniu, pokonali (4:1) gospodarzy najstarszego hokejowego turnieju na świecie - HC Davos.

Wczoraj pisaliśmy o inauguracyjnej porażce Trzyńca podczas 93. edycji Pucharu Spenglera, po tym jak musiał uznać wyższość Kanady. Jednak mistrzowie Czech poprawili sobie nastroje w piątkowy wieczór, gdyż odnieśli historyczne zwycięstwo w turnieju rozgrywanym w Davosie. I to w dodatku pokonując gospodarzy imprezy.

Pierwsza tercja padła łupem hokeistów z Trzyńca, którzy za sprawą Ondreja Kovarcika prowadzili po dwudziestu minutach - 1:0. W środkowej odsłonie gole nie padły, ale już w trzeciej części spotkania bramkarze inkasowali. Stalownicy chwilę po rozpoczęciu ostatniej odsłony musieli grać w osłabieniu i Szwajcarzy dość szybko wykorzystali grę w przewadze.

Kluczowe momenty miały miejsce w ostatnich minutach. Hokeiści Davos popełnili błąd przy wyprowadzaniu krążka z własnej tercji i Rostislav Martynek wyprowadził Trzyniec na prowadzenie. Trenerzy gospodarzy postanowili zaryzykować grą bez bramkarza i Stalownicy dwukrotnie zdołali skierować krążek do odkrytej bramki.

Stalownicy zakończyli fazę grupową i od jutrzejszego wyniku starcia Davosu z Kanadą zależy, czy przystąpią w niedzielę do ćwierćfinału, czy też awansują z pierwszego z miejsca, co by oznaczało przepustkę do półfinału, który zaplanowano na poniedziałek.