"Jestem dumny z dzisiejszego występu"

Tomasz Rygiel, który opiekuje się tenisistkami i tenisistami stołowymi LKS Lesznianka, nie kryje radości po wynikach z ostatniego weekendu. Na podium stanęły jego dwie podopieczne, a debiutancki występ ma za sobą Czarek Loska.

Miniony weekend zaliczy do udanych Piotr Ostachowski, który pierwsze kroki stawiał w miejscowym klubie LKS Lesznianka, a obecnie reprezentuje barwy KTS Gliwice. 17-latek zwyciężył w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorek i Juniorów, który miał miejsce w Jastrzębiu-Zdroju. W zmaganiach wzięła udział także Nadia Cieślar. Zawodniczka Lesznianki została sklasyfikowana w okolicach 30. miejsca, ale jej występ polegał głównie na ograniu ze starszymi rywalkami.

Cieślar dzień później przystąpiła, w Łaziskach Górnych, do Indywidualnych Mistrzostw Śląska Zrzeszenia LZS za sezon 2020/21. Tenisistka stołowa Lesznianki sięgnęła po brązowy medal, a stopień wyżej na podium stanęła jej koleżanka z klubu – Emilia Byrtek. Czarek Loska ma za sobą pierwszy udział w turnieju i odniósł jedno zwycięstwo.

- Dziewczyny zasługują na wielkie brawa za swoją postawę. Widać zaangażowanie w grze, ambicję i wytrwałość w doskonaleniu swoich umiejętności. Czarek zagrał dziś swój pierwszy turniej i wygrał jeden mecz zajmując ostatecznie 13. miejsce. Grał dzielnie na tyle, ile dziś potrafi. Jako trener jestem dumny z dzisiejszego występu. Brawo Czarek, brawo dziewczyny – przyznał Tomasz Rygiel.