Juroszek i Jojko z punktami

Kadra młodzieżowa, pod wodzą Wojciecha Skupienia, rywalizuje w Oberwiesenthal w ramach Pucharu FIS. W sobotnim konkursie najwyżej spośród biało-czerwonych uplasował się Adam Niżnik, który zakończył rywalizację w czołowej „10”, a po pucharowe punkty sięgnęli także zawodnicy z naszego regionu – Kacper Juroszek oraz Szymon Jojko.

Do Niemiec udała się „3” z naszego regionu – Tomasz Pilch, Kacper Juroszek oraz Szymon Jojko. Niestety, pierwszemu z nich nie powiodło się awansować do rundy finałowej. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego trafił na jedne z gorszych warunków wietrznych i nawet spora rekompensata nie pozwoliła mu zmieścić się w „30”.

Z kolei awansowali do niej Jojko oraz Juroszek. W znacznie lepszym położeniu, na półmetku zmagań, znajdował się ten drugi, który plasował się na 18. miejscu. Zawodnik WSS poprawił się w rundzie finałowej, lądując siedem metrów dalej (95,5 m) i ostatecznie zakończył zmagania na 15. pozycji. Jojko również poprawił się pod względem odległości, co dało mu awans o jedną lokatę i uplasował się na 28. miejscu. Najwyżej spośród biało-czerwonych został sklasyfikowany Adam Niżnik, który był 9., a z wygranej radował się reprezentant Rosji, Danil Sadreev.