Kostorz jednym z bohaterów Miedzi

Piłkarze Legnicy pokazali charakter w drugiej części spotkania ze Stomilem Olsztyn, w ramach 31. kolejki Fortuna I Ligi. Goście przegrywali do przerwy (0:1), ale po zmianie stron do wyrównania doprowadził Kacper Kostorz, a trzy punkty dla Miedzi zapewnił Nemanja Mijusković.

Przypomnijmy, iż wychowanek cieszyńskiego Piasta jest obecnie wypożyczony z Legii Warszawa do Miedzi. Dla 20-latka, sobotni mecz przeciwko Stomilowi, był jedenastym występem w barwach klubowych Legnicy. Kostorz zanotował drugie trafienie, będąc na wypożyczeniu – poprzedni raz zdobył bramkę jeszcze przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa (7 marca przeciwko Chojniczance – przyp. red.).

- Cieszę się, że udało mi się strzelić bramkę. Tym bardziej, że w tygodniu pracowaliśmy nad wykańczaniem sytuacji. Trener podkreślał, że wyglądało to bardzo dobrze w przypadku napastników oraz zawodników ofensywnych i wiedział, że na pewno coś strzelimy w Olsztynie. Jestem zadowolony, że mogłem dołożyć dzisiaj do wyniku swoją bramkę – przyznał w rozmowie dla oficjalnej strony klubu.

Miedź wyszarpała zwycięstwo w Olsztynie, dzięki skuteczności w drugiej części spotkania. Gospodarze prowadzili już od 6. minuty, po bramce Szymona Sobczaka, ale po zmianie stron to goście znaleźli sposoby na skierowanie futbolówki do siatki – najpierw wyrównał Kostorz, który podcinką pokonał golkipera gospodarzy, a pod koniec regulaminowego czasu gry zwycięstwo Miedzi zapewnił Nemanja Mijusković.