Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Magiczny koncert w Brennej (Wideorelacja)

Magiczny koncert - dwa kontynenty, dwie odmienne kultury, różne tradycje, a zarazem wspólna muzyka wolnych ludzi Nomadów. Tego mogliśmy doświadczyć na sobotnim (3 października) koncercie w Brennej.

 Ona - Anna Witczak-Czerniawska - charyzmatyczna wokalistka polska, grajaca w zespole Dikanda. On - Mustapha El Boudani - rdzenny Nomad, muzyk z Sahary z Maroka. Po paru latach znajomości, wspólnego grania, poznania korzeni i tradycji dwóch odmiennych kultur postanowili zabrzmieć w duecie na scenie. Ich koncert to muzyczna podróż odkrywająca zakątki wciąż trwajacej historii ludzi - Nomadów na świecie, przekazywanej z dziada pradziada.

Anna Witczak- Czerniawska - Zasłynęła oryginalną barwą głosu i interesującą osobowością sceniczną. Związana z zespołem Dikanda, z którym odwiedziła wiele krajów Europy, Indie, Stany Zjednoczone, Maroko, Rosję, Izrael. Współpracowała z czołowymi polskimi kompozytorami muzyki filmowej, m.in. Abelem Korzeniowskim (Metropolis), Jerzym Maksymiukiem (Mania) czy Bartoszem Chajdeckim (Czas honoru).

w 2017 roku zespół Dikanda został zaproszony do rodzinnej miejscowości Mustaphy - M'hamid El Ghizlane na 14 Internacional Festival Des Nomades. Na płycie "Devla Devla" nagrane zostały wspólnie utwory Dikandy z Mustaphą.

Mustapha El Boudani - urodził się w tradycyjnej rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M'Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy.Wykonuje utwory w języku Hassani

Muzyk współtworzył projekt pt. „Górale na Saharze-Nomadzi w Beskidach” przy współpracy Stowarzyszenia Współpracy Polsko-Marokańskiej „Africae Deserta Project” oraz Ambasady Polskiej w Rabacie. Razem z muzykami, instruktorami oraz podopiecznymi Fundacji Braci Golec aktywnie bierze udział w wydarzeniach organizowanych na terenie łuku Karpat Polskich. Kocha Saharę, ale umiłował sobie góry Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dzięki koncertom poznał różnorodność muzyki, stroju, tradycji górali w całym łuku Karpat Polskich.
Kontakt z zespołem: tel. 603250251

Waldemar Śniegń

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: