Pewna wygrana Trzyńca!

Mistrzowie Czech odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Vaclava Varadi, we wtorkowe popołudnie, poradzili sobie z HC Olomouc - 7:3 - a jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Aron Chmielewski.

Trzynieccy hokeiści musieli odrabiać stratę, po tym jak Rostislav Olesz wyprowadził gości na prowadzenie. Jednak Stalownicy zdołali odpowiedzieć jeszcze w pierwszej tercji, a do wyrównania doprowadził Petr Vrana.

Druga odsłona padła łupem gospodarzy, którzy aż trzykrotnie pokonali Branislava Konrada i zmusili go do przedwczesnego opuszczenia bramki. Jednak niewiele to zmieniło, ponieważ w ostatniej tercji podopieczni Vaclava Varadi znowu zdobyli trzy bramki, a na listę strzelców wpisał się m.in. Aron Chmielewski, dla którego to pierwsze trafienie w tym sezonie.

• - W ich tercji obronnej dobrze poruszaliśmy się po lodzie i sądzę, że to przyniosło nam zwycięstwo. Oczywiście, wykorzystywaliśmy także swoje okazje i dzięki temu mamy trzy punkty - stwierdził po meczu Marek Zadina, asystent Vaclava Varadi.

Trzyniec, dzięki dzisiejszym trzem punktom, podskoczył na pozycję wicelidera, ale należy zauważyć, iż ma o dwa spotkania rozegrane więcej niż Liberec, który otwiera ligową tabelę. W piątek, mistrzów Czech czeka wyjazd do Mladej Boleslav.