Pozostają niepokonani

Dwukrotnie musieli odrabiać straty, ale ostatecznie nie dopuścili do pierwszej porażki przed własną publicznością. CKS podzielił się punktami ze Ślemieniem - 2:2 - na inaugurację rundy wiosennej w Okręgówce (gr. Skoczów-Żywiec).

Kiedy Brazylijczyk Deiverson Lima wyprowadził Smrek Ślemień na prowadzenie tuż po rozpoczęciu doliczonego czasu gry drugiej połowy, wydawało się, że CKS poniesie pierwszą porażkę w roli gospodarza. Ale podopieczni Kamila Sornata nie zamierzali składać broni i w piątej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Grzegorz Niemczyk. - Szkoda, bo mieliśmy piłkę meczową, gdy Kamil Janik główkował z trzech metrów na 2:1, a po chwili inkasujemy po kontrze gości. W ostatnich sekundach wyrównujemy i to jest największy pozytyw tego meczu – podsumował Kamil Sornat, szkoleniowiec CKS-u.

Piłkarze Piasta przegrywali przez znaczną większość meczu, mimo iż mieli kilka dogodnych okazji strzeleckich, ale u wicelidera Okręgówki szwankowała skuteczność. - Brakowało nam ostatnich dograń do wypracowania stuprocentowych sytuacji. Nie ma też co ukrywać, ale boisko nam nie pomagało – przyznał trener gospodarzy. Piłkarze znad Olzy przystąpili do rundy rewanżowej z pozycji wicelidera i ją utrzymali. - Nadrzędnym celem pozostaje ogrywanie młodzieży. Oczywiście, chcemy zdobywać jak najwięcej punktów. Bylibyśmy zadowoleni, gdyby udała nam się powtórka z rundy jesiennej – dodał Sornat.