Premierowe punkty w Pucharze Kontynentalnym

Szymon Jojko uzyskał prawo startu w Pucharze Świata, dzięki dzisiejszej punktowanej pozycji podczas konkursu Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie. Istebnianin został sklasyfikowany na 29. miejscu, sięgając tym samym po pierwsze punkty w „II-ligowych” zmaganiach.

Trzech Polaków awansowało do rundy finałowej w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego na Schattenbergschanze (HS137). Wśród nich był m.in. Szymon Jojko. Istebnianin skoczył 120 metrów i na półmetku zawodów plasował się na 28. pozycji.

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wylądował dziesięć metrów bliżej w rundzie finałowej, co oznaczało dla niego spadek o jedną lokatę i konkurs ukończył na 29. miejscu. To oznacza, że Jojko wywalczył prawo startu w Pucharze Świata, ponieważ dla niego to premierowe punkty w PK.