Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rekonstrukcje historyczne w Pogórzu

W sobotę (28.08) podczas VI Pikniku Historycznego w Pogórzu odbyły się dwie rekonstrukcje historyczne o których w materiale wideo.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-30 11:50:16
krzysztof  mm: kiedy byliśmy dziećmi nie było tv czy komputerów pożerających wolny czas, a pamięć wojny była wciąż żywa w pamięci naszych rodziców, zdarzało się że biegaliśmy po lesie z kijami udającymi karabiny i zabawiali się w partyzantów - dziś jak widzę tę przerośniętą mentalną smarkaterię poprzebieraną jak do cyrku i odstawiającą "wojenne" scenki nie mam wątpliwości, że płakać a nie śmiać się należy nad nimi - a brutalną prawdę o prawdziwym polskim wojsku dziś online pokazują media, choćby znad polsko-białoruskiej granicy
2021-08-30 12:53:26
miriam11: Właśnie świeżo wróciłem z Białowieży. Pozwolę się podzielić moimi obserwacjami. To co pokazują tv to wybiórcze informacje, przebitki wyjęte z kontekstu. Wojsko jest ale Terotorialne WOT. "Pracują" na dwie zmiany, wiozą ich o 6 zmiana o 14. W nocy nie pracują bo podobno w lesie jest ciemno i nieprzyjemnie. :-) ( słowa pogranicznika jednego z nielicznych stałych jednostek obecnych 24/h). Uchodźcy próbują przechodzić granice od kilku lat ( i przechodzą). Jednak bez przewodnika w tym terenie nie da rady. Przykład ostatnia grupa na bagnach. Trzeba tam być i widzieć te okolice, to nie ten las i granica do przejścia jak na Stożku. Nielegalni dosłownie koczują na około 500 metrowym pasie ziemi niczyjej. Dokarmiani są przez polskich i białoruskich !!pograniczników. Sytuacja jak z filmów Kosturicy. Do Polski nie mają zielonego światła a na Białoruś już się zapaliło czerwone.
2021-08-30 13:00:50
miriam11: Tyle z moich obserwacji i rozmów z miejscowymi, wojskowymi, przewodnikami i pracownikami BPN na miejscu. Reszta to SIECZKA MEDIALNA i polityka.
2021-08-30 13:03:54
wiśliczok: PiS gra jak mu Łukaszenka z Putinem grają, a kto wie czy nie w zmowie
2021-08-30 13:17:00
Anthony: miriam przepraszam, a gdzie tu jest miejsce na jakąś "resztę"?? opisałeś dokładnie to co widzimy w wolnych mediach, cyniczna gra władzy grupką uchodźców koczująca pod gołym niebem
2021-08-30 15:00:37
censor: krzysztof mm = miriam11 = wiśliczok = Anthony to konta przynależne do tej samej nienawistnej szajki, której służą pod prowadzenie hejterskiej działalności i dezinformacji w komentarzach na tym portalu.
2021-08-30 21:59:01
miriam11: No dla Putina na przykład to najlepszy obraz gotowości wojskowej całej wschodniej flanki NATO.
2021-08-30 22:20:01
święty_Patryk: od czasu ministra Maciaszczyka cały świat wie że na wschodniej flance NATO Putin ma do czynienia z pajacami
2021-08-30 22:21:34
święty_Patryk: rekonstrukcje wydarzeń tego okresu będą w tonacji tragifarsy
2021-08-31 00:34:09
robespierre: Wielcy myśliciele niegdyś zauważyli, że wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami. Pokój to zawieszenie broni pomiędzy dwiema wojnami. Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości. Pragnę dodać, że temat "wojny" szeroko pojętej, to nie tylko kwestia przeszłości, również teraźniejszości i przyszłości. Wojnę nie prowadzi się tylko środkami militarnymi, znane są np. wojny gospodarcze i nie tylko. Dlatego inicjatywy rekonstruktorów, zasługują na pełne poparcie, ponieważ uświadamiają miejscowej społeczności, że wojna jest dla rodzaju ludzkiego zjawiskiem niestety naturalnym. Co więcej, prawda nigdy sama się nie obroni, a ignorancja i lekceważenie właśnie historii i pojawiających się zagrożeń niestety może doprowadzić do powtórki tego, czego należy uniknąć. Światopogląd szanujący godność każdej istoty ludzkiej, prawo do życia, prawa człowieka i obywatela nie jest podzielany przez TOTALITARYZM i inne kręgi kulturowe. W końcu wojnę można prowadzić różnymi metodami, nie tylko tymi militarnymi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: