Seria porażek przełamana!

Stalownicy mieli rozegrać spotkanie wczoraj, w Hradcu Kralove, ale na przeszkodzie stanęła dziura w lodzie, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Jednak obie drużyny zmierzyły się ze sobą w piątkowe popołudnie, ale tym razem w rolę gospodarza wcielili się hokeiści spod Jaworowego, którzy odnieśli zwycięstwo po czterech porażkach z rzędu.

Kibice HC Ocelari Trinec z pewnością odetchnęli z ulgą, gdyż podopieczni Vaclava Varadi czekali na komplet punktów już od dziesięciu spotkań. Stalownicy przełamali tę serię w piątkowe popołudnie, pokonując u siebie Mountfield HK – 3:1. Obie drużyny miały się ze sobą zmierzyć już wczoraj, ale przeszkodą okazała się dziura w lodzie.

Gospodarze przegrywali od 22. minuty, po bramce Jordana Perreta, ale jeszcze w tej samej tercji powiodło im się odskoczyć na dwubramkowe prowadzenie. Udane spotkanie ma za sobą Michal Kovarcik, który najpierw doprowadził do wyrównania, a chwilę później asystował przy zwycięskim trafieniu Martina Gernata. Końcowy rezultat ustalił Matej Stransky.

- W zespole już od kilku spotkań była chęć przełamania tej serii. Zawodnicy mają obecnie taki moment w sezonie, kiedy starają się, wytwarzają sobie sytuacje, strzelają na bramkę, ale nie potrafią zdobywać goli – przyznał Marek Zadina, asystent Vaclava Varadi. – Jesteśmy szczęśliwi, że po długim czasie powiodło się sięgnąć po komplet punktów. Muszę pochwalić zespół za włożony wysiłek – dodał.

Stalownicy pozostali na trzeciej pozycji w ligowej tabeli Tipsport Extraligi, a następne spotkanie czeka ich już w najbliższą niedzielę (tj. 17.01). Do Trzyńca przyjedzie lider – HC Sparta Praga. Początek meczu o godz. 17:30, a transmisja w CT Sport.