Solidny występ na zakończenie

Piątkowy jednoseryjny konkurs w Zakopanem zakończył FIS Cup 2022/23. Z triumfu w końcowej klasyfikacji generalnej raduje się Austriak Maximilian Lienher, a Wiktor Szozda uplasował się na 27. pozycji, gromadząc łącznie 171 punktów.

Wiktor Szozda (na zdj.) w czwartkowym konkursie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem poprawił swoją „życiówkę”, zajmując 7. miejsce. Wiślanin ponownie powiększył swój dorobek punktowy w piątkowe popołudnie.

16-latek uzyskał 130,5 metra i jednoseryjny konkurs ukończył na 15. pozycji. Organizatorzy zmagali się z silnie wiejącym wiatrem, dlatego odwołano rundę finałową. W końcowej klasyfikacji generalnej cyklu Szozda uplasował się na 27. miejscu – najwyżej spośród zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.