Sukces pływaczki ze Skoczowa

Dwa tytuły Mistrzyni Śląska 12-latków i dwa tytuły V-ce Mistrzyni Śląska 12-latków wywalczyła w miniony piątek, 30 maja w Katowicach młoda pływaczka z ULKS Victoria Kozy, uczennica SP nr 3 w Skoczowie.

W dniu 30 maja 2014r Weronika Kuc wzięła udział w Mistrzostwach Śląska 12 i 13 latków, które odbyły się na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach. - Podczas  Mistrzostw Weronika wywalczyła indywidualnie dwa tytuły Mistrzyni Śląska 12-latków i dwa tytuły V-ce Mistrzyni Śląska 12-latków oraz w dwóch sztafetach, wraz z koleżankami klubowymi, wywalczyła dwa tytuły Mistrzyń Śląska 12-latków - mówi Urszula Kuc, mama Weroniki.

Weronika uzyskała świetny czas 2:39.42 sek (rekord klubu) na dystansie 200m stylem zmiennym, uzyskując tytuł Mistrzyni Śląska 12-latków i najlepszy czas zawodów na tym dystansie, pokonując Mistrzynię Śląska w grupie 13-latków.

Na dystansie 100m stylem motylkowym uzyskując czas 1:16.12 sek (rekord klubu) wywalczyła kolejny tytuł Mistrzyni Śląska. - Kolejne dystanse 50m stylem motylkowym czas 33.58 sek (rekord klubu) oraz 200m stylem grzbietowym czas 2:39.96 przyniosły Weronice dwa tytuły V-ce Mistrzyni Śląska 12-latków. Dodatkowo wraz z koleżankami z klubu ULKS Victoria Kozy, Weronika wywalczyła dwa tytuły Mistrzyń Śląska na dystansie 4 x 100m stylem dowolnym i 4 x 100m stylem zmiennym - informuje mama zawodniczki.

W podsumowaniu zawodów Weronika zajęła drugie miejsce w klasyfikacji najlepszej zawodniczki Mistrzostw.