Trzyniec w półfinale!

Mistrzowie Czech meldują się w półfinale Pucharu Spenglera, po tym jak w niedzielny wieczór poradzili sobie z hokeistami Ufy. Trzyniec wygrał 3:2, a dwie asysty przypisał sobie Aron Chmielewski.

Stalownicy świetnie weszli w dzisiejsze spotkanie, bo już od 5. minuty prowadzili po bramce Polansky'ego. Warto zaznaczyć, iż asystę drugiego stopnia przypisano Aronowi Chmielewskiemu. Mistrzowie Czech zanotowali jeszcze lepszy start do drugiej tercji - Matej Stransky, w dosyć przypadkowy sposób, pokonał bramkarza Ufy. Krążek narzucony przez niego zmienił tor i zmylił golkipera rywali, przez co Trzyniec prowadził już o dwa gole.

Jednak Rosjanie nie zamierzali składać broni - szybko zdobyli kontaktowa bramkę, a w 36. minucie Bashkirov wyrównał. Stalownicy zdołali jednak przywrócić prowadzenie na swoją stronę, a to dzięki Martynkowi, którego podczas gry w przewadze osamotnionego znalazł Chmielewski. Rywale próbowali nawet grę bez bramkarza, ale do remisu już nie zdołali doprowadzić.

SKRÓT SPOTKANIA

Trzyniec awansował do półfinału Pucharu Spenglera, czym poprawił wynik z ubiegłej edycji (przyp. red. - wówczas odpadł w 1/4 finału). Jutro (poniedziałek) Stalownicy, o godz. 20:15, zmierzą się z hokeistami HC Ambri-Piotta w spotkaniu, którego stawką będzie finał. Transmisja w Polsacie Sport.