Udane rozpoczęcie w Pucharze Polski

W Legnicy została zainaugurowana tegoroczna edycja Pucharu Polski w łucznictwie bloczkowym. Świetnie spisali się zawodnicy LUKS Orlik Goleszów, których nie zabrakło na podium.

Pierwsze dni maja przebiegły intensywnie dla łuczników LUKS Orlik Goleszów, których czekała rywalizacja w Legnicy, gdzie odbyła się inauguracja tegorocznej edycji Pucharu Polski. Anna Stanieczek oraz Przemysław Konecki zdominowali zmagania podczas pierwszej rundy PP.

Stanieczek zajęła drugie miejsce w eliminacjach, plasując się tuż za Małgorzatą Kapustą. Obie panie zmierzyły się ze sobą w finałowym starciu i tutaj już ze zwycięstwa radowała się zawodniczka z Goleszowa, która wygrała 140:138. Swój finał wygrał również Konecki, który także pokonał swego rywala różnicą dwóch punktów – z Łukaszem Przybylskim zwyciężył 145:143. Duet Stanieczek/Konecki tryumfował w mikście, czym zwieńczył hat-tricka dla goleszowskiego klubu.

Bardzo dobrze zadebiutowała na torach otwartych Magda Bisch zajmując wysokie, 7. miejsce. Puchar Polski składa się z czterech rund. Przed zawodnikami kolejne wyjazdy do Krakowa, Gdańska oraz Prudnika.