Ustroń: rajdowy sukces miejskiego urzędnika

Łukasz Sitek, na co dzień pracujący w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Miasta Ustroń, został wicemistrzem Europy w Abarth Rally Cup 2019. Na cykl rajdów składało się sześć rund - ostatnia odbyła się na Węgrzech w ostatni weekend (8-10.11).

Abarth Rally Cup to mistrzostwa, w którym każda ekipa ma do dyspozycji model samochodu marki Abarth wraz z serwisem części zamiennych. Zwycięzca całego cyklu otrzymuje nagrodę w wysokości 30 000 euro, a rywalizacja w tym roku toczyła się w następujących rundach:

• Rajd Wysp Kanaryjskich (2-4 maja)
  • Rajd Lipawy (24-26 maja)
  • Rajd Polski (28-30 czerwca)
  • Rally di Roma Capitale (19-21 lipca)
  • Barum Czech Rally Zlin (16-18 sierpnia)
  • Rajd Węgier (8-10 listopada)

Łukasz Sitek, wraz z kierowcą Dariuszem Polońskim, zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw (zwycięstwo odnieśli Włosi - Andrea Nucita i Bernardo di Caro). Co więcej, pracownik Urzędu Miasta w Ustroniu uplasował się na trzecim miejscu w kategorii pilotów rajdowych ERC Co-drivers Rajdowych Mistrzostw Europy.

Warto dodać, że finałowa runda na Węgrzech była niezwykle emocjonująca. Z 93 załóg, które stanęły na starcie rajdu, finiszowało jedynie 55, a więc 2/3 stawki.