Wałęga bohaterem jastrzębian!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie sprawili niespodziankę, w ramach 6. kolejki Polskiej Hokej Ligi, pokonując Comarch Cracovię. Kluczowym zawodnikiem gości okazał się 19-letni Kamil Wałęga. Zebrzydowianin dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Jastrzębianie rozpoczęli sezon z wysokiego C – od pięciu zwycięstw z rzędu. Pierwsze potknięcie zanotowali w ostatni piątek, kiedy przegrali z tyszanami. Jednak w niedzielny wieczór to oni zjeżdżali z lodu jako zwycięzcy, po tym jak pokonali Comarch Cracovię.

Pierwsze trafienie Wałęgi okazało się ważne, gdyż zebrzydowianin doprowadził do wyrównania tuż pod koniec pierwsze tercji (1:1). 19-latek jeszcze ważniejsze trafienie zanotował w 58. minucie, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jak się później okazało, było to zwycięskie trafienie, ponieważ Artem Iossafov już tylko ustalił końcowy rezultat – 4:2 – kierując krążek do pustej bramki.

Jastrzębianie pozostali na czele Polskiej Hokej Ligi. Świetny początek sezonu notuje również ww. Wałęga, który wskoczył na drugie miejsce w punktacji kanadyjskiej – w dotychczasowych sześciu meczach zdobył cztery bramki oraz przypisano mu siedem asyst.

SKRÓT SPOTKANIA

Polska Hokej Liga, 6. kolejka

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

13’ Kapica, 50’ Bryniczka – 20’ Wałęga, 28’ Paś, 58’ Wałęga, 60’ Iossafov