Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Wszystkich Świętych to dzień radosny

Święto Zmarłych to czas wspominania tych, którzy już od nas odeszli. Wbrew pozorom to jednak święto radosne. O tym, dlaczego powinniśmy pamiętać o zmarłych i co jeszcze możemy dla nich zrobić opowiada ks. dr Karol Mozor z Parafii pw. św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie.
źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-31 19:01:27
marat: Uroczystość Wszystkich Świętych w tradycji chrześcijańskiej odnosi się do osób ZBAWIONYCH (a nie zmarłych), wbrew powszechnie panującym wyobrażeniom.
2021-11-01 16:23:09
jasper: W Meksyku Dzien Zmarlych obchodzi sie inaczej niz w Polsce czy w Europie. Cukierki ( cukrowe czaszki), tequila i wience w ksztalcie gitar ( gdy zmarly byl np. muzykiem), to wszystko wyglada inaczej niz w naszej tradycji. Na cmentarzu zamiast zadumy, wskazana jest rodzinna fiesta na której najlepiej bawi się sam „nieboszczyk“. Rodziny meksykanskie dziela sie posilkiem na samym cmentarzu, biesiadujac przy nagrobkach. Motyw smierci pojawia sie nieustannie, akceptujac ja jako nieodlaczny element zycia. Nikogo nie dziwia w tym dniu strojne oltarze pelne slodyczy, kwiatow czy kolorowych „nieboszczykow”. Wystawiane sa wszedzie – w domach i w biurach, na placach miast i wiosek.
2021-11-01 18:41:51
marat: SANTA MUERTE jest przez wielu uważane za specyficzny rodzaj kultu śmierci, niewiele ma wspólnego z chrześcijaństwem... Mictecacihuatl raczej nie ma nic wspólnego z Bogiem chrześcijan.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: