Wygrała aż pięć spotkań!

Sara Husar (na zdj.) ma za sobą udany występ w Międzynarodowym Turnieju ITF Juniorów „Magnolia Cup” w Szczecinie. Zawodniczka KT Kubala Ustroń dotarła do 1/4 finału.

15-letnia tenisistka wybrała się na północ kraju, aby wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju ITF Juniorów „Magnolia Cup”. Zawodniczka spod Równicy musiała wpierw przystąpić do eliminacji i spisała się w nich rewelacyjnie, wygrywając trzy spotkania i nie tracąc ani jednego seta.

Husar w I rundzie trafiła na Marię Teodorescu. Rumunka, która do rywalizacji przystąpiła jako rozstawiona „3”, triumfowała w pierwszej partii – 6:4. Ale zawodniczka ustrońskiego klubu zdołała wyrównać (6:2), a w decydującym secie zwyciężyła 6:3 i awansowała do 1/8 finału.

W spotkaniu o ćwierćfinał zmierzyła się z Nadią Affelt. Pierwszy set dostarczył sporo emocji, a z wygranej radowała się Husar – 7:5. Zawodniczka KT Kubala Ustroń nie pozostawiła złudzeń w drugiej partii, wygrywając pewnie 6:2 i uzyskując awans do najlepszej „8” szczecińskiego turnieju. W ćwierćfinale musiała uznać wyższość reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów, Sonii Zhenikovej. Niemka zwyciężyła w dwóch setach – 6:3, 6:1.