Wysoka wygrana Trzyńca!

Mistrzowie Czech przegrali ostatnie trzy spotkania, ale dzisiaj wrócili na zwycięską ścieżkę, wysoko pokonując Pardubice – 7:0. Zawodnikiem meczu został wybrany reprezentant Polski, Aron Chmielewski, który zdobył dwie bramki.

Hokeiści spod Jaworowego świetnie rozpoczęli dzisiejsze spotkanie, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie, po bramce Lukasa Krajicka. Gospodarze, w pierwszej tercji, dołożyli jeszcze dwa trafienia, a na listę strzelców wpisali się Aron Chmielewski oraz Matej Stransky.

Kibice zgromadzeni w Werk Arenie nie widzieli goli w środkowej części spotkania, ale już w trzeciej odsłonie padły aż cztery bramki, a jej autorami byli Stalownicy. Jednym ze strzelców okazał się ww. Chmielewski, który po meczu został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

- Potrzebowaliśmy przełamać serię i w końcu wygrać – przyznał Chmielewski. – Grało się ciężko, ale świetnie spisywaliśmy się w defensywie, a z przodu byliśmy  skuteczni. Pokazaliśmy charakter i myślę, że to był ten Trzyniec, jaki my chcemy oraz kibice – dodał reprezentant Polski.

Trzyniec awansował na pozycję wicelidera Tipsport Extraliga, a kolejne spotkanie czeka ich w piątek (6.12). Mistrzowie Czech udadzą się do Liberca, gdzie zmierzą się z czwartą drużyną ligowej tabeli.