Z Wuhan wrócili z medalami!

W Chinach dobiegły końca 7. Wojskowe Igrzyska Sportowe. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła piąte miejsce, a biało-czerwoni wywalczyli w Wuhan 60 medali. Podczas imprezy dali o sobie znać także sportowcy związani z naszym regionem.

Ze srebrnym medalem wróciła do domu Justyna Kaczkowska. Kolarka torowa pochodząca z Jaworza wystąpiła na szosie i wspólnie z Agnieszką Skalniak, Katarzyną Pawłowską oraz Edytą Jasińską zajęły drugie miejsce w jeździe drużynowej na czas, ustępując jedynie reprezentantkom gospodarzy. Kaczkowska wystąpiła także w wyścigu ze startu wspólnego, w którym uplasowała się tuż za pierwszą „10” – na 14. miejscu.

Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawał Matuesz Kowalczyk. Zawodnik UKS Beskidy Ustroń wraz z Karolem Dusiem sięgnęli po brązowy krążek w grze podwójnej. Kowalczyk wystąpił także w mikście, a u jego boku zagrała Marta Leśniak – polskiej parze powiodło się zająć trzecie miejsce.

Polska w klasyfikacji medalowej 7. Wojskowych Igrzysk Sportowych zajęła piąte miejsce. Biało-czerwoni wywalczyli w Wuhan 60 krążków. Klasyfikację owładnęli reprezentanci gospodarzy, którzy jako jedyni przekroczyli granicę 200 medali – 239.