Zniszczoł z pierwszymi punktami, Żyła również w rundzie finałowej

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle dobiegł ku końcowi. Zarówno w sobotnim konkursie drużynowym, jak i w niedzielnym indywidualnym, zabrakło na podium reprezentantów Polski. W dzisiejszych zmaganiach, spośród zawodników WSS, po punkty sięgnęli Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł (na zdj.).

Czterech zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego przystąpiło do niedzielnego konkursu indywidualnego na skoczni im. Adama Małysza. Tomasz Pilch oraz Paweł Wąsek zakończyli zmagania już na pierwszej serii, ale do rundy finałowej awansowali Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł.

Obaj zaprezentowali podobny poziom. Żyła skoczył 115 oraz 116 metrów, dzięki czemu zakończył konkurs na 25. pozycji. Zaraz za nim został sklasyfikowany Zniszczoł (116,5 i 115,5 m), dla którego to pierwsze punkty w obecnej edycji Pucharu Świata.

Spośród biało-czerwonych najwyżej został sklasyfikowany Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Ze zwycięstwa radował się Jan Hoerl. Austriak okazał się najlepszy już podczas piątkowych kwalifikacji, prowadził także na półmetku dzisiejszej rywalizacji, a w rudzie finałowej postawił kropkę nad i.