Żyła w "10", Juroszek z punktami

Sobotni konkurs w Hinzenbach, w ramach Letniego Grand Prix, padł łupem reprezentantów Japonii. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Piotr Żyła zajął 7. miejsce, a Kacper Juroszek zamknął drugą "10".

Piotr Żyła okazał się najlepszy spośród biało-czerwonych podczas piątkowych kwalifikacji i w konkursie ponownie powiodła mu się ta sztuka. Wiślanin zajął 7. miejsce (86 oraz 87 metrów), zaraz przed Dawidem Kubackim. Bezkonkurencyjni okazali się Japończycy - Yukiya Sato zwyciężył, a drugi był Ryoyu Kobayashi.

W Hinzenbach wystąpili jeszcze dwaj zawodnicy WSS. Kacper Juroszek zakończył zmagania na 20. pozycji i dla 20-latka są to pierwsze pucharowe w ramach Letniego Grand Prix. O pechu może mówić Paweł Wąsek, któremu awans do rundy finałowej umknął o zaledwie 0,6 pkt.