Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 8932komentarzy: 24

Sezon na...?

21-03-2017 19:30

Coraz cieplejsza aura sprawia, że na drogach pojawili się motocykliści. Oficjalnie sezon motocyklowy 2017 jeszcze się nie rozpoczął, a śląska drogówka jest już w posiadaniu materiału filmowego, który ''mrozi krew w żyłach''. Tylko łut szczęścia spowodował, że nie doszło do tragedii.

Jak podsumowali policjanci, w ubiegłym roku na śląskich drogach zginęło 31 motocyklistów  a to prawie 80% więcej niż w 2015r. W bieżącym roku na śląskich drogach zginęło już dwóch miłośników motocyklstów.

Policjanci śląskiej drogówki są w posiadaniu materiału filmowego (film powyżej – przyp. red.) z marca br., na którym widać skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grupy motocyklistów.  - Kilku kierujących, w ciągu kilkunastu sekund dopuszcza się kilkudziesięciu wykroczeń. Tylko szczęście i opanowanie kierujących samochodami nie doprowadziło do poważnego zderzenia. Motocyklistów można podzielić na tych, dla których jazda motocyklem jest pasją, a przepisy kodeksu drogowego "określają zasady gry". Drudzy to zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie wszelkich barier bezpieczeństwa drogowego, przede wszystkim poprzez przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu  - informuje podkom. Rafał Domagała i dodaje, że to właśnie ta druga  grupa brawurowych motocyklistów próbuje stworzyć w społeczeństwie wizerunek motocyklistów jako nieodpowiedzialnych szaleńców drogowych.

Policjanci zapowiadają  policyjne patrole, które w sposób szczególny zwrócą uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierujących motocyklami i stan techniczny ich "maszyn".

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 21-03-2017 19:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (24)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

SmiechnaSali
21-03-2017 20:02
SmiechnaSali
Motocykliści na Śląsku Cieszyńskim są bezkarni. Popularna WIŚLANKA od wiosny do jesieni staje się torem wyścigowym dla nich a Policja tego nie zauważa? Ciekawe dlaczego???
bronek91
21-03-2017 20:12
bronek91
@SmiechnaSali
W pełni się zgadzam. Wolą patrolować miasta i okoliczne wsie, gdzie motocykliści nie mają warunków pod "tor wyścigowy".
Ale nie krytykujmy już tej POLICJI, bo boroki są tak obciążeni obowiązkami, przepracowani, niedofinansowani, niedocenieni, są grupą zawodową o wysokim wskaźniku depresji i wielu funkcjonariuszy popełnia samobójstwa w związku ze stresem jaki przezywają w czasie służby, mają braki kadrowe i w ogóle powinniśmy jako społeczeństwo ich docenić za to co robią względem motocyklistów, bo na tyle pozwalają im warunki.
beata1
21-03-2017 20:23
beata1
Patrząc na filmik i tytuł artykułu to...
Sezon na idiotów się rozpoczął.
Kami900
21-03-2017 21:51
Kami900
beata1 -powiedziała co wiedziała.
Herr Flick
21-03-2017 22:13
Herr Flick
Wśród kierowców motocykli jest taka sama procentowa ilość idiotów tak jak wśród kierowców samochodów osobowych... Dziwne ale nigdy nie chciał mnie zabić na drodze motocyklista tylko zwykle kierowca samochodu osobowego
Mirek123
22-03-2017 00:40
Mirek123
Kami900 - dobrze powiedziała. Jestem kierowcą i widzę co się dzieje na drogach w wykonaniu motocyklistów.
mcwaldo
22-03-2017 07:11
mcwaldo
Powiedzmy sobie szczerze. Większość motocyklistów to bezmózgi które nie mają wyobraźni i cisną więcej niż jest dozwolone często wyprzedzając tak jak na filmiku. Wyjątkiem są tu motocykliści harleyów. Nie wiem dlaczego ale z tym typem motocyklistów nigdy nie spotkałem problemu na drodze może dlatego że większy motor? albo poprostu kultura jazdy jest zupełnie inna. Na wiślance jest dzień w dzień rajd na 1 kołach itd. owszem fajnie to wygląda ale tylu ilu już tu zginęło to nie warte jest tego.
dyszol
22-03-2017 07:26
dyszol
Nie jeżdżę motocyklem ale kiedy jadąc przykładowo Wiślanką w tamtym miejscu widzę moto z tyłu to zawsze zjeżdzam lekko w prawo żeby mieli miejsce sobie śmignąć, a nie jadę środkiem drogi jak większość pizd z filmu, w tym autor. Niemniej wyprzedzanie prawą stroną jest karygodne. Słynne naklejki fanów moto głoszą "motocykle są wszędzie". Niestety jak widać na przykładzie niektórych motorsów z filmu to prawda, a nie ma prawa tak być. Na drodze ma panować kultura i wzajemne zrozumienie dlatego wierzę, że nie będzie wyprzedzania prawą stroną jeśli samochodowcy będą uprzejmi dla motorsów i zrobią im miejsce na skrzyżowaniu, pozwolą się wyprzedzić po ludzku i tak dalej. Pamiętajmy, motocyklami jeżdżą ludzie tak samo jak samochodami. Idioci występują w obu przypadkach. W OBU.
Volvik
22-03-2017 09:52
Volvik
Dyszol co ty pieprzysz??? Jaka kultura??? To nie ma z kulturą nic wspólnego, mylisz pojęcia. Motocyklistów obejmują takie same przepisy jak innych kierujących. Dlaczego samochody mają ich przepuszczać, robić im miejsce, zjeżdżać im z drogi itp...??? Co...(?) oni jacyś uprzywilejowani są??? No chyba, że w myśl zasady że: "głupszemu trzeba ustąpić".
A co do kultury drogowej, to polega ona przede wszystkim na poszanowaniu i przestrzeganiu przepisów, a u większości motocyklistów jakoś trudno to dostrzec.
Większość z nich to banda snobów mających gdzieś przepisy i zagrażających bezpieczeństwu ma drodze i tyle... Nic dodać, nic ująć - zresztą widać na filmiku.
Dziedzina Kowale
22-03-2017 09:58
Dziedzina Kowale
MOTOCYKL NAJLEPSZY SAMOCHODY PIEPRZY
STEVEabc
22-03-2017 10:29
STEVEabc
Przybędzie 'podrobów' dla chorych potrzebujących transplantacji.
jo.papuga
22-03-2017 11:23
jo.papuga
Motocykl pieprzy... ale sie...o asfalt...
Kowol, bedziesz mioł co klepać. Doktory też sie cieszom, bedom mieli nowe części...
Przepierón
22-03-2017 11:55
Przepierón
Podroby jednośladowców sóm dycki tak pokiereszowane że sie na czynści zamiynne do ludzi co chcóm żyć nie godzóm.
dyszol
22-03-2017 12:29
dyszol
Ma z kulturą bardzo wiele wspólnego. Samochody NIE MAJĄ, TYLKO MOGĄ. Nie przeszkadza mi że na tym odcinku motorek gna sobie 120 czy 140kmh i puszczę go z chęcią żeby sobie przeleciał kiedy ja jadę 80 czy 100, bo droga jest szeroka i nic mnie to nie kosztuje. I tak, wiem że ograniczenie jest tam do 70. Absolutnie nie szanuję tego ograniczenia w tym miejscu. Sam w tym miejscu cisnę nieraz 120 czy 140 JEŚLI WARUNKI NA TO POZWALAJĄ. Dodatkowo zaznaczę, że jestem świetnym kierowcą i bardzo kulturalnym. Niestety większość kierowców to niemyślące dupy, zakompleksieni i niekulturalni.
grimmjow
22-03-2017 13:05
grimmjow
Tacy kierowcy jak na motorach są potrzebni! Byle tylko mieli podpisaną zgodę na pobór organów i jazda. Wystarczy troszkę zajechać drogę a prędkość robi swoje i przynajmniej ktoś będzie mieć nowe organy, które będzie cenić.
SmiechnaSali
22-03-2017 13:36
SmiechnaSali
Dyszol. 90km/h mogę zrozumieć ale 140km/h to zwykła głupota a przede wszystkim brak doświadczenia i wyobraźni. Oby jakiś nieszczęśnik przejeżdżając na rowerze z podporządkowanej na Ciebie nie trafił.
gluszec
22-03-2017 13:42
gluszec
Dyszol - od takiej postawy jak Twoja zaczyna się samousprawiedliwianie - ja sam będę ustalał co jest dobra a co złe, ja sam ustalę co jest mądre a co głupie. Najgorzej będzie jak ktoś inny również według swoich zasad ustali za Ciebie kto ma żyć a kto ma umrzeć bo będzie uważał się również za najmądrzejszego.
Volvik
22-03-2017 14:49
Volvik
Oj Dyszol, Dyszol... naiwny jesteś jak małe dziecko, o prawdziwej kulturze też niewiele wiesz. Przedmówcy, podobnie zresztą jak ja wcześniej powiedzieli co myślą o tych twoich filozoficznych poglądach. Ciekawe jak daleko na nich zajedziesz(?), bo nie są one zbytnio odpowiedzialne, wręcz odwrotnie.
Moją uwagę jednak najbardziej zwróciła ta twoja samochwalcza ignorancją:
(cyt.) "... Dodatkowo zaznaczę, że jestem świetnym kierowcą i bardzo kulturalnym." oraz to: (cyt.)...większość kierowców to niemyślące dupy, zakompleksieni i niekulturalni." Och, jakie to dojrzałe... Pokazałeś kim faktycznie jesteś...
Krzyże przy drogach przypominają o takich "kulturalnych i świetnych kierowcach".
795
22-03-2017 18:09
795
W każdej grupie społecznej , jest identyczny procent idiotów !!! Szkoda, że w zimie nie było wypadków ! ( to dla filozofów )
Burak
22-03-2017 22:52
Burak
Z artykułu wynika że Policja o problemie wie, co więcej uważa go za pilny do rozwiązania.
Mnie interesuje jakie działania prewencyjne zostaną podjęte przez Policję długofalowo ( od marca do listopada) aby problem szalejących kierowców na 941spadł do poziomu incydentu ?
dyszol
23-03-2017 00:10
dyszol
Piszę o TAMTYM ODCINKU szerokiej drogi od przejazdu kolejowego do świateł. Żadne rowery tam z podporządkowanej nie wyjeżdżają kolego. Zawsze dostosowuję prędkość do warunków panujących na drodze. Od kilkuset tysięcy kilometrów te zasady działają i nadal będę się ich trzymał. Volvik. Mnie nie interesuje co o mnie myślisz. Wiele byś mógł się nauczyć ale jesteś typem człowieka mało otwartego na racje i pokusy innych ludzi. Pewnie jesteś nerwowy za kierownicą, nadużywasz klaksonu i zachowujesz się na drodze jak sierota. Mnie zdanie takich ludzi naprawdę nie interesuje. Kiedyś może dojrzejesz do pewnych zagadnień. Może kiedyś przeskoczysz ten magiczny próg że bez kredytu będziesz mógł o sobie powiedzieć, że jesteś dobrym kierowcą. Nie świetnym ale już dobrym :]
Volvik
23-03-2017 11:19
Volvik
Nie pochlebiaj sobie Dyszol!!! Jesteś ostatnim, o którym chciałbym myśleć...
I nie rób z siebie takiego jasnowidza, niby psychologa co to myśli że wszystko i o wszystkich wie. Jak dla mnie, to jesteś zwykłym przemądrzalcem, któremu się wydaje że wszystkie rozumy pozjadał i innych chce pouczać i oceniać.
O moją edukację też nie musisz się martwić, już dawno mam ja za sobą i to w pełnym wymiarze (teoretycznym i życiowym). Mimo wszystko w przeciwieństwie do ciebie nie uważam się za "świetnego kierowcę", bo nigdy nie wiem co czeka na mnie za zakrętem.
Widzę że chyba o tym nie wiesz, ale to właśnie ty masz w edukacji poważne braki, nie zaliczyłeś jeszcze lekcji pokory, a to bardzo ważny temat...
Jak narazie bez tego zaliczenia ci się udawało, ale wszystko do czasu... bądź czujny...

dyszol
23-03-2017 16:44
dyszol
Hehe spoko. Szerokości pimperku :]
Równo-mierny
31-03-2017 10:19
Równo-mierny
Fajna dyskusja, szkoda tylko, że jak zawsze z zasadą "moje zdanie=moje definicje". Jedna ze znanych mi definicji kultury na drodze to "szereg oczekiwań ze strony innych uczestników ruchu drogowego, rzadko kiedy odwzajemnianych"...:). Jakże łatwe do zauważenia na polskich drogach:). Chyba jedyne miejsce, a właściwie kraj, (z tych po których jeździłem) gdzie mógłbym powiedzieć, że istnieje tam coś takiego kultura na drodze, to Anglia. No ale inny kraj, inne realia, inna mentalność... u nas nie do osiągnięcia.
Ja tam wychodzę z założenia, że priorytet stanowią przepisy, im mniej przepisowo jadę, tym mniejszego dostosowywania się do mnie oczekuję od innych, ale z zastosowaniem zasady "jeżeli tylko mogę, nie utrudniam". A praktyka pokazuje, że im ktoś mniej szanuje przepisy, tym mocniej przenosi swój lekceważący w tej kwestii styl jazdy na innych i mamy siedzenie na zderzaku, spychanie, wymuszanie, zajeżdżanie drogi i inne prowokujące złośliwości. No i oczywiście sto różnych odmian definicji kultury, w tym ta, że włączenie kierunkowskazu (i to w najlepszym wypadku:) ) daje pierwszeństwo włączenia się, bo przecież niezależnie od tego, co się widzi w lusterku "oni mają ustąpić, bo to kultura i ja takiej kultury oczekuję".
Pozdrawiam wszystkich komentujących przed zbliżającym się chyba najcieplejszym weekendem w tym roku. Po weekendzie będzie co komentować:).
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Elewacja PDPS wyremontowana

25-05-2017 17:30

Zakończyła się modernizacja elewacji budynku „Dwór” PDPS Pogórze. Prace kosztowały 300 tysięcy złotych i sfinansowane zostały z budżetu Powiatu.

wyświetleń: 44komentarzy: 0

25 lat współpracy

25-05-2017 16:15

W środę, 24 maja w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza gościli uczniowie wymiany partnerskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego i Grimmelshausen Gelnhausen Gymnasium. Gości tradycyjnie powitał Burmistrz Miasta Cieszyna, Ryszard Macura.

wyświetleń: 140komentarzy: 0

Zatrudniał nielegalnie cudzoziemców

25-05-2017 15:30

W jednej z firm na terenie powiatu cieszyńskiego zatrudniani byli nielegalnie Ukraińcy. Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili polskiego pracodawcę, który nielegalnie powierzył pracę dziesięciu obywatelom Ukrainy.

wyświetleń: 1053komentarzy: 3

Portal OX.PL poleca!

25-05-2017 13:50

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 186komentarzy: 0

Wideoflesz: Triathlon Skoczów

25-05-2017 12:50

W minioną sobotę 20 maja odbyły się X otwarte mistrzostwa Skoczowa w Triathlonie. Triatlon składa się z trzech etapów – pływackiego przeprowadzonego na Krytej Pływalni oraz rowerowego i biegowego przeprowadzonego na wale rzeki Wisły.

wyświetleń: 348komentarzy: 0

Maria Juroszek z medalami

25-05-2017 11:30

Maria Juroszek, zawodniczka z Cieszyna zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Armwrestingu.

wyświetleń: 473komentarzy: 1

Rajd Akropolu: Kajetanowicz powalczy o prowadzenie w Rajdowych Mistrzostwach Europy

25-05-2017 09:50

Rajdowe Mistrzostwa Europy wracają na niezwykle trudne i kamieniste, szutrowe nawierzchnie. Kajetan Kajetanowicz walczyć będzie o kolejną wygraną w Grecji i prowadzenie w cyklu FIA ERC.

wyświetleń: 327komentarzy: 0

Przy szachownicy nie mają sobie równych

25-05-2017 09:05

W poniedziałek (22.05) zakończyły się VI Indywidualne Mistrzostwa Cieszyna w Szachach Szybkich w tym sezonie (2016/2017). Do turnieju zakwalifikowało się 28 zawodników.

wyświetleń: 532komentarzy: 0

Potrącił i uciekł

25-05-2017 07:30

Kryminalni z cieszyńskiej komendy poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w w poniedziałek (22.045) w Ustroniu na ulicy Zdrojowej. Rowerzysta potrącony przez samochód został ranny. Kierowca pojazdu uciekł z miejsca wypadku.

wyświetleń: 3913komentarzy: 3

Wręczono ''Cieszynity uznania 2017''

24-05-2017 22:15

Wczoraj (23.05) odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Wisła.  Obradowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie wręczono nagrody „Cieszynit uznania 2017” wybitnym osobowościom Śląska Cieszyńskiego, szczególnie zasłużonym w sferze działań na rzecz tolerancji i porozumienia.

wyświetleń: 1152komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .