Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

1200 litrów krwi przez 17 lat

W czwartek 6 kwietnia na rynku w Cieszynie odbyła się XVII akcja krwiodawstwa pod hasłem ''Zdaj egzamin z życia'', która była adresowana do tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego.

W akcji wzięli udział uczniowie z 12 szkół z naszego regionu. Z grupy 195 osób, które zgłosiły się do akcji, krew mogły oddać 120 osoby, co pozwoliło uzyskać 54 litry krwi. Łącznie przez 17 lat w akcjach „Zdaj egzamin z życia” udział wzięło 5 000 uczniów, a od prawie 2800 osób pobrano ponad 1200 litrów krwi.

Oczekujących przed trzema ambulansami maturzystów odwiedzili liczni goście m.in. Burmistrz Miasta Ryszard Macura, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego Maria Cieślar. Przybyli goście gratulowali młodzieży odwagi i życiowej dojrzałości. - Podczas tegorocznej akcji przekazany został rowerek rehabilitacyjny dla Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, który odebrała ze swoimi wychowankami Pani Wicedyrektor Małgorzata Niedoba – informują organizatorzy a był nim Oddział PCK w Cieszynie przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa z Katowic.
 
Już dziś zapraszamy od 6 do 29 kwietnia do Domu Narodowego w Cieszynie na wystawę fotograficzną przedstawiającą zdjęcia z poprzednich edycji naszych akcji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Burmistrz Miasta Cieszyna oraz Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.


 

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: