Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

25. rocznica śmierci prof. Stanisława Hadyny

W tym roku przypada 25-ta rocznica śmierci założyciela Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" - prof. Stanisława Hadyny. Z tej okazji na nadchodzące dni zostały zaplanowane rocznicowe wydarzenia w Wiśle. W piątek 5 stycznia w sali Domu Zborowego Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle odbędzie się spotkanie promocyjne książki pt. "Stanisław Hadyna (1919-1999). Twórczość literacka." autorstwa dr Renaty Czyż. Natomiast 6 stycznia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w Wiśle odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. St. Hadyny. Na te wydarzenia zaprasza proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle - ks. radca Waldemar Szajthauer.
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-01-02 21:09:53
romuald.saletra: Zespoły regionalne doskonale ukazują, iż kultura regionu Śląsk Cieszyński, która przynależy do polskiej kultury ludowej w swym śląskim wymiarze, jest bardzo zróżnicowana i tworzy całą złożoną mozaikę. Na tożsamość mieszkańców Śląska Cieszyńskiego nakładają się pomniejsze tradycje. Stąd wyróżniamy np. Zaolziaków, Jacków Jabłonkowskich, Goroli, Wałasów, etc. Czymś innym, taką lokalną ciekawostką, są ślązakowcy, którzy stanowią raczej coś na kształt ruchu społecznego (marginalnego, choć bardzo krzykliwego).
2024-01-03 09:20:49
św. Patryk.: Donciulu czy nikt ci nie zwrócił uwagi że to co piszesz to zwyczajny bełkot? W takim razie ja to czynię, nie ma za co. I jeszcze a propos pomniejszych tradycji, zapomniałeś o grupie konfidentów SB pousadzanych na ciepłych stołkach leśniczych itp w Lasach Państwowych i po plebaniach. Ta powszechna w całej Polsce subkultura także na naszym terenie odcisnęła wyraźnie swoje piętno na lokalnej tożsamości. Choć obecnie już marginalna i tworząca coś na kształt stadka wyliniałych kozłów, to wciąż bardzo krzykliwa. No tylko nie mów, że nie wiesz o co i o kogo chodzi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: