Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Akcja bicia rekordu Guinnessa w Dębowcu

W poniedziałek 16 października dzięki inicjatywie wolontariusza ''Pokojowego Patrolu'' pana Stanisława Głowackiego oraz dyrekcji szkoły podstawowej i gimnazjum w Dębowcu uczniowie wzięli udział w największej na świecie lekcji resuscytacji.

Akcja bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej została zorganizowana przez Fundację WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". Ta data nie jest przypadkowa, bowiem 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Szkoła Podstawowa w Dębowcu od 10 lat posiada przekazany przez Orkiestrę sprzęt służący nauce podstawowych czynności ratujących życie. Zajęcia w ramach tego projektu są prowadzone w klasach młodszych. Kiedyś dzieci, dziś będący starszymi uczniami szkoły mogli wykazać się umiejętnościami potrzebnymi do ratowania życia. O godzinie 12:00 uczniowie przez pół godziny prowadzili resuscytację krążeniowo- oddechową na fantomach. Zmieniając się co pięć cykli, próbowali pobić nowy rekord. 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: