Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Audioprzewodnik cię zaprowadzi

Do dyspozycji turystów oddano audioprzewodniki. Wystarczy wypożyczyć specjalne urządzenie i już swobodnie można wybierać jedną z ponad stu wycieczek.

 

Podróż po mieście trzech braci dla dzieci, Dębowiec – źródło solanki czy też Śladami Zofii Kossak – to tylko niektóre wycieczki, jakie proponują pracownicy informacji turystycznych na terenie województwa śląskiego. Do dyspozycji turystów oddano audioprzewodniki. Wystarczy wypożyczyć specjalne urządzenie i już swobodnie można wybierać jedną z ponad stu wycieczek prowadzonych nie tylko po polsku, ale również po angielsku, niemiecku i czesku. Audioprzewodnik można oddać w dowolnym punkcie informacji turystycznej na terenie województwa.

Audiowycieczki można również pobrać z nowego portalu turystycznego slaskie.travel. Na portalu dostępne są również wirtualne wycieczki. Dzięki nim, nie ruszając się z własnego fotela, można podziwiać widoki z Baraniej Góry czy też spacerować po Cieszynie.

Audioprzewodniki to tylko jeden element dużego i realizowanego już od kilku lat projektu „Śląski System Informacji Turystycznej”.  W ramach projektu stworzono również sieć infokiosków, powstały oznakowania atrakcji turystycznych, punkty informacyjne mają ujednolicone wyposażenie, wydano  szereg folderów i map oraz stworzono specjalny portal. Cały projekt kosztował ponad 12 milionów złotych i został w 85% dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Hanna Blokesz-Bacza

 

Zobacz film w wersji HD

źródło: ox.pl
dodał: HBB,JB,CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: