Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpiecznie na nartach

Trwają działania ''Bezpieczne ferie 2017''. Codziennie na stokach narciarskich przebywa wielu miłośników białego szaleństwa. Dlatego nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.

W połowie stycznia ruszyła kampania „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów. Do udziału w kampanii włączyli się cieszyńscy policjanci oraz katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy w środę (08.02.2017) wspólnie z goprowcami, pracownikami sanepidu rozmawiali z dziećmi i dorosłymi na temat bezpiecznych zachowań w czasie pobytu na zimowisku. Mundurowych wspierał „Sznupek” - maskotka śląskiej policji.

- Akcja profilaktyczna została przeprowadzona na stoku narciarskim „Zagroń” w Istebnej. Policjanci z patroli narciarskich przypominali miłośnikom sportów zimowych o zasadach obowiązujących na stokach. Rozdawali dzieciom ulotki dotyczące zasad bezpiecznego korzystania ze stoku, a także odblaskowe elementy na ubranie, aby były widoczne gdy pieszo poruszają się na drodze po zmroku. Funkcjonariusze rozmawiali z dorosłymi m.in. konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjant z drogówki prezentował narciarzom tzw. „alkogogle” - specjalne okulary, które symulują widzenie w stanie nietrzeźwości. Narciarze mogli się przekonać jak niebezpiecznie wygląda jazda na nartach pod wpływem alkoholu.  – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji

Dla najmłodszych zawodników policjanci zorganizowali konkurs, w którym nagrodami były kaski narciarskie.


(red/mat,pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: