Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Budowa hospicjum rusza wiosną

Czekają tylko na pozwolenia ze Starostwa Powiatowego i wiosnę. Stowarzyszenie Pomocy Chorym ''Otwarte Drzwi'' zapowiada, że wszystko już niemal gotowe, by rozpocząć budowę stacjonarnego hospicjum w Skoczowie.

Czekają tylko na pozwolenia ze Starostwa Powiatowego i wiosnę. Stowarzyszenie Pomocy Chorym „Otwarte Drzwi” zapowiada, że wszystko już niemal gotowe, by rozpocząć budowę stacjonarnego hospicjum w Skoczowie.

Placówka będzie mieścić się w byłym domu zakonnym przekazanym przez Siostry Służebniczki. Do stojącego już budynku będzie dobudowany drugi, tak by swobodnie pomieścić 20 pacjentów oraz zorganizować dzienną opiekę dla chorych. Inicjatorzy pomysłu zakładają, że budowa potrwa dwa lata. Na razie trwa zbieranie funduszy na ten cel.

W najbliższą niedzielę 26 stycznia o 16:00 w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu odbędzie się koncert kolęd „A Słowo Ciałem się stało” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca z Cieszyna. Podczas koncertu będą zbierane fundusze właśnie na budowę hospicjum.

Ale wesprzeć finansowo dzieło można również oddać 1% podatku Stowarzyszeniu Pomocy Chorym „Otwarte Drzwi” KRS 0000347243 lub wpłacić pieniądze na konto 57 1050 1083 1000 0090 7210 0499.

Hanna Blokesz-Bacza

źródło: ox.pl
dodał: HBB,JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: