Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Katowickiej w Cieszynie

Początkiem września 2019 rozpoczęły się prace związane z budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z łącznicą S52 w Cieszynie. Zadanie jest realizowane i finansowane przez Inwestora Prywatnego pod nadzorem Powiatu Cieszyńskiego oraz we współpracy z administratorem drogi S-52 – GDDKiA Oddział Katowice.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-22 20:05:13
GusGus: Cieszyn chce pobić jakiś rekord? Na odcinku 500m już mamy trzy ronda. Naprawdę upłynni to ruch ma zatłoczonej Katowickiej. Dodatkowo do tej pory TIR-y które omijają opłaty i wjeżdżają na Katowicką skutecznie blokując nam miasto do tej pory musiały czekać na wjazd nie mając pierwszeństwa. Teraz wjeżdżając na rondo już nie będą włączać się do ruchu tylko będą na drodze równorzędnej jeśli chodzi o pierwszeństwo. Czyli my mieszkańcy będziemy stać w jeszcze większych korkach. Naprawdę super udogodnienie. Brawo.
2020-02-22 20:52:48
fazol1: Brawo dla redaktorka, jeszcze jedna poprawka i będzie bez byków. GusGus nie zgodzę się z Tobą, bo każdy kto wjeżdża na rondo musi ustąpić pierwszeństwa tym co już na nim są. Chyba że znaki pokazują inaczej, albo ich w ogóle nie ma
2020-02-22 20:56:20
GusGus: Tak, na rondzie każdy wjazd jest równorzędny. Teraz te TIR-y omijające opłaty i wjeżdżające ze strony Czech były na drodze podporządkowanej. Po uruchomieniu ronda już nie będą. Będą miały takie same prawa jak Ci jadący Katowicką. Zamiast im utrudniać korkowanie naszego miasta to im jeszcze to ułatwiamy.
2020-02-22 21:06:40
fazol1: GusGus spokojnie, nie nakręcaj się z tym omijaniem opłat. Jest bliżej i tam jeżdżą, między innymi do Jastrzębia. A się z ciekawości pytam skąd masz wiedzę że "Będą miały takie same prawa jak Ci jadący Katowicką"
2020-02-23 08:50:48
GusGus: Z przepisów ruchu drogowego. Ile razy muszę napisać to samo? Przedtem TIR-y unikające opłat i włączające się do ruchu przy wjeździe na Katowicką były na drodze podporządkowanej, teraz będą wjeżdżały na rondo. Więc będą korzystały z takiego samego wjazdu jak samochody poruszające się ulicą Katowicką.
2020-02-23 09:27:08
krzysztofmn: gus - ronda bez wątpienia usprawniają przejezdność dróg, cieszynioki co już lata temu psioczyły na rondo zamiast świateł koło elżbietanek na przykład dziś nie mają chyba co od tego wątpliwości - tak samo na katowickiej, a jeśli jeszcze masz uwagi to pogadaj z tymi, co wzdłuż tej drogi mieszkają i póki co stoją jak pajace czekając na przejazd kawalkady z i do Cieszyna - co do [pojedynczych!...] TIRów, te włączą się do ruchu jedynie gdy z lewej będą miały wolne, tak działa rondo z pierwszeństwem i to właśnie jest jego cenna zaleta
2020-02-23 09:53:09
GusGus: Tak, super usprawniają. Zwłaszcza tak świetnie zaprojektowane jak te na Katowickiej z minimalną średnicą, gdzie TIRy poruszają się z prędkością 5km/h a i tak niektóre wyrywają kostki brukowe ze środka ronda, bo nie mogą się zmieścić.
2020-02-23 15:40:07
krzysztofmn: konstrukcja rond na Pastwiskach to zupełnie inna sprawa - ja też nie mogę pojąć, jak można było coś takiego projektować a potem zatwierdzić... i nawet nie średnica tu jest najważniejsza, bo mogła być ograniczona uwarunkowaniami własnościowymi, ale te monstrualne g a r b y kto wymyślił?!...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: