Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Cieszyn. Ślubowanie radnych

Krzysztof Kasztura przewodniczącym, Janina Cichomska i Andrzej Surzycki wiceprzewodniczącymi. Ta trójka będzie przewodniczyć obradom Rady Miejskiej w Cieszynie.

W Cieszynie odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej. Stawiło się 20 z 21 radnych. Nieobecnym był Adam Swakoń. Pozostali złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali przewodniczącego. Został nim Krzysztof Kasztura startujący w tych wyborach z KWW Mariusza Andrukiewicza. Janina Cichomska z CIS i Andrzej Surzycki z KWW Mariusza Andrukiewicza zostali wybrani na wiceprzewodniczących.

W nowej Radzie Miejskiej Cieszyna zdecydowaną większość stanowią radni z KWW Mariusza Andrukiewicza. Jest ich aż 11. Kolejną co do wielkości formacją jest Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa (4 radnych), których liderem jest Ryszard Macura, kandydujący na fotel burmistrza. Do Rady dostali się również 3 przedstawiciele PO, 2 osoby z KWW Krzysztofa Heroka i 1 radny z  Lewicy Ziemi Cieszyńskiej.

Nowa Rada jest też o 6 lat młodsza od poprzedniej. Średnia wieku wynosi w niej 47 lat. 4 lata temu radni byli nieco starsi. Ich średnia wieku wynosiła 53 lata. . Nadal zasiada w radzie 5 kobiet. Ale tylko jedna była również radną poprzedniej kadencji.

Hanna Blokesz-Bacza
 

źródło: ox.pl
dodał: HBB,JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: