Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Cieszyn: zatrzymali wnuczka. Zażądał od kobiety 35 tysięcy złotych

Cieszyńscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą ''na wnuczka''. Zatrzymany usiłował wyłudzić ponad 35.000 zł. 82-letnia mieszkanka Cieszyna zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem, więc szybko powiadomiła o wszystkim stróżów prawa.
 
W środę przed południem 82 latka, mieszkanka Cieszyna, odebrała telefon od nieznanego mężczyzny, który przedstawił się jako jej krewny i poprosił o pożyczkę w wysokości ponad 35.000 złotych. "Krewny" tłumaczył, że pilnie potrzebuje tych pieniędzy. Poinformował kobietę, że spowodował wypadek i potrzebuje kilkudziesięciu tysięcy złotych na załatwienie sprawy. Mieszkanka Cieszyna wykazała się czujnością i nie dała się nabrać naciągaczowi. Wyczuła podstęp, ale zgodziła się na wypłatę 20.000 zł.
 
82-latka umówiła się z "krewnym" na spotkanie i od razu zawiadomiła stróżów prawa. Cieszyńscy policjanci przygotowali zasadzkę. Po jakimś czasie pod domem pojawił się kurier, który miał odebrać paczkę pieniędzmi. Oszust został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku, gdy usiłował odebrać pieniądze. Sprawcą okazał się 37-letni mężczyzna. Funkcjonariusze przewieźli go do policyjnego aresztu. Za przestępstwa te grozi mu kara do 8 lat więzienia.
 
Cieszyńska policja ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze, podszywając się pod naszych bliskich. Schemat działania przestępców zawsze jest taki sam. Kontaktują się telefonicznie z wybraną osobą przedstawiając się za członka najbliższej rodziny lub przedstawiciela instytucji. Oszuści zwracają się z prośbą o pożyczenie pieniędzy, motywując to wyjątkową sytuacją. Sami nie odbierają pieniędzy, tłumacząc się brakiem możliwości osobistego kontaktu. Po odbiór gotówki wysyłają kolegę, koleżankę lub proszą o zrobienie przelewu.
Kolejny raz apelujemy do Państwa: przypomnijmy naszym bliskim i sąsiadom o tego rodzaju przestępstwach. Ważne! Kategorycznie zaznaczcie swoim rodzicom, babciom i dziadkom, aby nikomu nieznanemu pod żadnym pretekstem nie przekazywali pieniędzy.
 
JB/Policja Cieszyn
źródło: OX.PL/policja
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: