Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki w Strumieniu

Włodarze i radni Gminy Strumień, przedstawiciele Powiatu Cieszyńskiego oraz większości Gmin i Miast Powiatu, radni sejmiku Województwa Śląskiego, posłowie na Sejm RP, kilkanaście kapłanów z Diecezji Bielsko-Żywieckiej na czele z Biskupem, rolnicy i wielu innych zaproszonych gości odwiedziło w niedzielę (13.09) Strumień. Bo właśnie tam odbyły się w tym roku Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne.

W tym roku Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne odbyły się w Strumieniu. Tradycyjnie gości i mieszkańców przywitał barwny, dożynkowy korowód, który przejechał ulicami Strumienia. Niekończący się sznur pojazdów rolniczych, pięknie przyozdobionych, przyciągał spojrzenia oglądających. Mieszkańcy i rolnicy wszystkich sołectw przygotowali również wiele scenek rodzajowych. Dożynkową, rozbawioną i barwną procesję prowadzili Gazdowie - Irena i Kazimierz Biedrawowie. Barwny korowód był oczywiście przedsmakiem tego, co czekało na licznie przybyłych gości do Strumienia. Dalsza cześć uroczystości odbyła się przy Hali Sportowej. Zanim kilkunastu kapłanów odprawiło Mszę Świętą, uczestników dożynek powitali organizatorzy: Biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel, Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król oraz Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. 

Film nie działa/zacina się? zobacz w serwisie YT - KLIKNIJ>>>


MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-14 21:41:02
alternatywy 5: Co znaczy więcej modlili i mniej pieniędzy? Proszę o doprecyzowanie myśli Panie kolego....
2015-09-14 22:19:40
Skurn: Marta Szymik całkiem nieźle wygląda. Na materiałach wideo, które przygotowuje powinno być jej zdecydowanie więcej.
2015-09-15 09:26:10
Gal: Święto plonów, w założeniach święto rolników, święto radosne po udanych zbiorach. Tak bywało. Dzisiaj po ogromnej suszy w większości gmin naszego kraju mało powodów do radości. Jednak wielka okazja dla polityków, którzy przed nadchodzącymi wyborami do parlamentu przebierają nerwowo nogami. To oni swoimi obietnicami przyczynią nam wszystkiego, tak przynajmniej obiecują. Już niedługo, zaraz po wyborach będziemy więcej zarabiać i płacić będziemy mniejsze podatki - przyczynią nam w portfelach... ale tylko, jeśli wybierzemy ich, tych właściwych. Wszyscy bez wyjątku mają gęby pełne wazeliny, sloganów, obietnic, którymi chcą nas pozyskać i omamić, aby tylko uzyskać \"X\" przy swoim nazwisku... Kościół dał się w to wmanewrować i ogłasza, która partia nie zasługuje na zaufanie. Panie Boże, czy tak ma wyglądać nasz Świat? Pani burmistrz, postrzegana jako niezły gospodarz gminy przywdziała kostium Cieszynianki. Pewnie tego oczekuje lud Strumienia, pomimo, że wiemy, że p. Ania ma korzenie świętokrzyskie. Wielcy ustawiają się do fotek bliżej swoich Pasterzy. Wyraźnie akcentują, po której stronie sceny politycznej stoją. Niezatapialny Profesor Karol, nadal ma ambicje reaktywowania swej parlamentarnej działalności i oby tylko znów nie poparł wprowadzenia ?stanu wojennego?? Odwiedziła nasze skromne progi OMC przyszła pani premier. Ona też, oczywiście nie w celach czysto politycznych, bo przypadkiem była w pobliżu no i uprosili ją, aby wstąpiła? Podobno refleksje, sarkazm i złośliwość wzrasta z wiekiem, czyżbym już był taki stary?
2015-09-15 12:42:31
strumienianin: Autor wpisu chyba ślepy gdyż żadnego kandydata w wyborach do parlamentu o imieniu Karol na dożynkach w Strumieniu nie było. Pismaku kub sobie bryle.
2015-09-15 12:47:18
Gal: Dobrze. KuBię sobie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: