Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Domy pomocy społecznej - możliwości i wyzwania...

W Centrum Konferencyjnym Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyła się II konferencja naukowo-dydaktyczna na temat domów pomocy społecznej. O wyzwaniach, możliwościach i doświadczeniach rozmawiali dyrektorzy i pracownicy Domów Pomocy Społecznej, a także pracownicy służb społecznych, naukowi, studenci oraz rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością.

18 maja 2022 roku odbyła się II konferencja naukowo-dydaktyczna pod hasłem “domy pomocy społecznej, możliwości i wyzwania”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Dziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. dr hab. Zenon Gajdzica, Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek oraz Dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji dr hab. prof. UŚ Krzysztof Marek Bąk.  

Spotkanie skierowane było do dyrektorów i pracowników Domów Pomocy Społecznej, pracowników służb społecznych, pracowników naukowych oraz studentów, a także rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością.  

Celem konferencji była wymiana myśli naukowej oraz doświadczeń w interdyscyplinarnym gronie naukowców i praktykantów. XXI w. stawia przed domami pomocy społecznej wiele wyzwań, pojawiają się również nowe możliwości. Szczególnie aktualnym i ważnym tematem, który chcemy podjąć jest planowana deinstytucjonalizacja pomocy społecznej - podkreślali organizatorzy.  

 

MSZ

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: