Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ewakuacja w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

10 marca br. Dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie pod nadzorem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie przeprowadziła ćwiczenia sprawdzające organizację i warunki ewakuacji z budynku oddziału laryngologicznego pawilonu I Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Scenariusz zakładał pożar i zadymienie w jednej z sal dla chorych.

Centrala Ratownictwa w Ustroniu została powiadomiona przez personel oddziału, który następnie  przystąpił do ewakuacji osób znajdujących się w objętej pożarem sali. Strażacy z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego pod dowództwem asp. szt. Henryka Kokotek ugasili pożar i oddymili pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku. Nie było konieczności ewakuowania dodatkowych osób.

Po zakończeniu ćwiczeń na oddziale laryngologi pan inspektor d/s p.poż.i spraw obronnych Szpitala Śląskiego Henryk Neffe przeprowadził odprawę służbową, na której omówiono stopień realizacji założeń. Dowódca JRG PSP Cieszyn asp. sztab. Henryk Kokotek był zbudowany poprawną postawą personelu szpitala i profesjonalnym podejściem kierownictwa Szpitala do zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

MJ

źródło: ox
dodał: MJ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: