Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Gala Sportu Powiatu Cieszyńskiego

W piątek (30.09) w sali bankietowej Pod Brunatnym Jeleniem w Cieszynie odbyła się Gala Sportu Powiatu Cieszyńskiego i „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

1. LISTA OSÓB UHONOROWANYCH NAGRODĄ FINANSOWĄ POWIATU CIESZYŃSKIEGO W DZIEDZINIE SPORTU ZA ROK 2021

- Maja Chamot - skok o tyczce - Mistrzyni Polski juniorek w skoku o tyczce w zawodach halowych, Mistrzyni Polski juniorek na otwartym stadionie. W roku 2021 była członkiem kadry Polski juniorek w skoku o tyczce (Międzyszkolny Klub Sportowy Ustroń).

-  Maria Juroszek - siłowanie na rękę - Potrójna złota medalistka mistrzostw Polski w armwrestlingu: 1 miejsce masters kobiet (kategoria pow. 78 kg – prawa ręka), 1 miejsce grand masters kobiet (open) – prawa ręka, 1 miejsce kobiet niepełnosprawnych (open) – prawa ręka (Uczniowski Klub Sportowy Samson Marklowice/ Federacja Armwrestling Polska).

- Janusz Rokicki - lekka atletyka - Złoty medalista w konkursie pchnięcia kulą podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski, Złoty medal w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Europy, Start w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio (6 miejsce), Czołowe lokaty w krajowych i zagranicznych mityngach (Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn).

- Mirosław Madzia - lekka atletyka - Srebro w rzucie dyskiem w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, Złoto w konkursie rzutu dyskiem w Mistrzostwach Europy, Start w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio (9 miejsce) (Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn).

- Jan Błaszczyk - trener judo i ju-jitsu - Trener judo i ju-jitsu. W 2021 roku jego podopieczni m.in. Filip Czupil i Jacek Drewek, zdobyli medale Mistrzostw Europy oraz Polski (Uczniowski Klub Sportowy Nakano Pogwizdów).

2. LISTA OSÓB UHONOROWANYCH WYRÓŻNIENIEM POWIATU CIESZYŃSKIEGO W DZIEDZINIE SPORTU ZA ROK 2021

- Filip Czupil - Ju-jitsu - 1 miejsce w Pucharze Polski ju-jitsu U18 kat., wagowa do 73 kg, formuła fighting; 2 miejsce w Mistrzostwach Polski ju-jitsu U18 kat., wagowa do 73 kg, formuła fighting; 5 miejsce w Mistrzostwach Europy ju-jitsu U18 kat., wagowa do 73 kg, formuła fighting (Uczniowski Klub Sportowy Nakano Pogwizdów).

- Jacek Drewek - Ju-jitsu - Mistrz Polski w ju-jitsu U-18 mężczyzn, kat. wagowa do 66 kg, formuła fighting; 7 miejsce w Mistrzostwach Europy ju-jitsu U18, kat. wagowa do 66 kg, formuła fighting; 2 miejsce w Pucharze Polski ju-jitsu U18 kat. wagowa do 66 kg, formuła fighting (Uczniowski Klub Sportowy Nakano Pogwizdów).

- Maja Wysocka - mażoretki - Mistrzyni Świata w Otwartych Mistrzostwach Świata w kat. solo baton kadetki i solo baton akrobatyczny kadetki; 3 x złoty medal w Mistrzostwach Europy Christmas Challenge w kat. solo baton, solo baton akrobatyczny oraz solo pompon kadetki; 4 x Mistrzostwo Polski i złoty medal w Mistrzostwach Sportu Mażoretkowego w kat. 2 x solo baton, solo baton akrobatyczny, solo pompon; I Wice Mistrzostwo Polski i srebrny medal w kat. solo flaga kadetki (Stowarzyszenie Mażoretek Cieszyńskie Gwiazdeczki).

- Grzegorz Szczechla - sporty ekstremalne - Srebrny medal w Mistrzostwach Polski Runmageddon (jeden z największych biegów terenowych OCR w Polsce); Złoty medal w biegu na dystansie krótkim (sprincie) podczas Mistrzostw Polski w biegach przeszkodowych OCR; udział w Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi (8 miejsce) (Misyjny Klub Sportowo-Rekreacyjny Centrum Dzięgielów).

- Konecki Przemysław - łucznictwo - Wicemistrz Polski seniorów indywidualnie i mistrz w mikście w zawodach halowych w łukach bloczkowych; Brąz w letnich mistrzostwach; Mistrz Polski juniorów indywidualnie i w mikście (hala); Mistrz Polski juniorów na otwartym terenie; Start w Mistrzostwach Europy (17 miejsce) i Mistrzostwach Świata Juniorów (17 miejsce) (Ludowy Uczniowski Klub Sportowy
Orlik Goleszów).

3. Współzawodnictwo sportowe szkół i gmin

- w Igrzyskach Dzieci szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2021/2022

Szkoła Podstawowa nr 1im. Pawła Stalmacha w Wiśle - I miejsce

Szkoła Podstawowa im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie – II miejsce

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogórzu – III miejsce

- w Igrzyskach Młodzieży szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2021/2022

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Górkach Wielkich - I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie – II miejsce

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Strumieniu – III miejsce

- Licealiada szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2021/2022

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie - I miejsce

I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie – II miejsce

Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle – III miejsce

- Klasyfikacja gmin we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2021/2022

Gmina Skoczów - I miejsce

Gmina Cieszyn– II MIEJSCE

Gmina Hażlach– III MIEJSCE

4. Plebiscyt Głosu Ziemi Cieszyńskiej

- SPORTOWCY

  1. Kajetan Kajetanowicz (Ustroń, Automobilklub Polski) – 6900 pkt. Czwarty sezon z pilotem Maciejem Szczepaniakiem startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC-3. Rok temu była trzecia lokata, a teraz tytuł wicemistrza w generalce. Rywalizował w Rajdzie Chorwacji (1. miejsce), Rajdzie Portugalii (1), Rajdzie Sardynii (8), Rajdzie Estonii (2), Rajdzie Akropolu (2), Rajdzie Hiszpanii (2) Rajdzie Monza (3).
  2. Piotr Łącz (KB Puncher Cieszyn) – 1668 pkt. Udany debiut na zawodowym ringu. Podczas gali bokserskiej Tymex Boxing Night 17 w Pionkach, pokonał w drugiej rundzie swojego rywala przez techniczny nokaut. W swojej drugiej zawodowej walce odniósł drugie zwycięstwo, pokonując podczas gali GIA Challenger's Boxing Night 2 w Turku, przez techniczny nokaut Czecha Alaina Banongo.
  3. Eliza Rucka (Istebna, AZS AWF Katowice)1477 pkt. Mistrzyni Polski seniorek i młodzieżowców w biegu narciarskim na dystansie 5 km, starty w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców.

 - TRENERZY

  1. Jan Szturc (WSS Wisła) – skoki narciarskie – 988 pkt.

 - Drużyna W plebiscycie za 2021 rok nie udało się wyłonić mistrzowskich ekip, ale za 2020 rok – jak najbardziej. Tytuł najlepszej drużyny 2020 roku według Czytelników "Głosu" zdobyli halowi wicemistrzowie Polski seniorów w tenisie ziemnym: UKS Beskidy Ustroń. Na ten sukces zapracowali: Paweł Ciaś, Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk, Jaroslav Pospisil i Łukasz Kozielski.

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: