Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Gość OX.PL - Paulina Hławiczka i Arlington Trotman [zapowiedź]

Paulina Hławiczka i Arlington Trotman opowiadają o swoim ślubie, pracy duszpasterskiej i Brexicie. Jakie nastroje towarzyszą Polakom na Wyspach? Co Arlington sądzi o naszym regionie? Jacek Porzycki zapytał również o mowę nienawiści, wzrost przestępczości i konflikty na tle rasistowskim. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy. Ks. Arlington W. Trotman (Barbados i Wielka Brytania) Kościół Metodystyczny w Wielkiej Brytanii (Methodist Church in Britain) Former Moderator Churches' Commission for Migrants in Europe Former Secretary Churches' Commission for Racial Justice UK. Ks. Paulina E. Hławiczka (Polska i Wielka Brytania) Kościół Luterański w Wielkiej Brytanii (Lutheran Church in Great Britain) Proboszcz i Radca Konsystorza, śpiewaczka klasyczna. Oboje są Pastorami i społecznikami działającymi przeciw niesprawiedliwościom społecznym. Na cały odcinek zapraszamy już w najbliższą niedzielę 8 września 2019.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

22
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-04 16:56:52
krzysztof.mm: można? - oczywiście, że można, ale trzeba mieć w głowie n o r m a l n i e poukładane
2019-09-04 18:25:00
donekT: Jak można zauważyć i z uzasadnieniem podejrzewać, nasz portalowy KORYFEUSZ CHÓRU NIENAWISTNIKÓW, tym razem może próbować oddziaływać na emocje w kwestii wyznaniowej i tym sposobem prowokować, inicjować EMOCJE i podziały w ramach jednej wspólnoty wyznaniowej. Do bardzo podłych sposobów odnosi się skrajna lewica, a wszystko w imię realizacji określonych dogmatów o religianckim charakterze. Zawziętość jest widoczna zwłaszcza ze strony prozelitów.
2019-09-04 20:04:25
666: Na sam zwiastun, radni istebniańscy pewnie dostają szału ;)
2019-09-04 20:17:49
donekT: Niby dlaczego?
2019-09-04 22:43:20
rainman: W skrócie - do góry nogami.
2019-09-05 07:13:35
inigo: Profesor Newman na Oxfordzie, anglikanin, ponad 100 lat temu, zadał pytanie naukowe: która z religii znajduje się najbliżej Prawdy. Jako anglikanie, z zespołem anglikanów w swojej katedrze naukowej opracowali ok. 100 traktatów porownujących doktrynę poszczególnych odmian chrześcijaństwa. Po kilku latach pracy, badań, sporów, doszli do wniosku, że rzymscy katolicy są najbliżej Prawdy objawionej przez Chrystusa. Przeszli na katolicyzm i doprowadzili do powstania w Londynie pierwszej diecezji od czasów rewolucji protestanckiej. Podkreślam do takich wniosków doszedł anglikański profesor z Oxfordu ze swoimi doktorantami, po latach naukowej pracy a nie jakiś docent z Koziej Wólki.
2019-09-05 07:26:24
Mach: -> inigo, mnie jako "katolika", twoja wypowiedź bardzo "uspakaja". Ale inigo, nie sądzisz, że 100 lat temu w świetle współczesnych badań naukowych i odkryć cały świat był Kozią Wólką.
2019-09-05 08:56:15
krzysztof.mm: ...a tymczasem polskim biskupom kościoła, o którym inigi bajki opowiada, w d^upach siękompletnie poprzewracała: ⚡ Bydgoszcz wprowadza zakaz samochodów przy rynku. Biskup protestuje ⚡ "Decyzja ta narusza wolność Kościoła" - pisze w liście do prezydenta Bydgoszczy biskup Jan Tyrawa. Jego zdaniem brak możliwości bezpośredniego dojazdu do katedry, siedziby kurii i jego mieszkania utrudni m.in. uczestnictwo w nabożeństwach i organizację spotkań. ⚡
2019-09-05 08:58:52
krzysztof.mm: świetnie się komponuje ta skandaliczna wypowiedź bydgoskiego brzuchacza w sutannie z obyczajami PiS-owskiej władzy, która bez luksusowych odrzutowców i helikopterów też już sobie życia nie wyobraża - pora najwyższa jednych i drugich na śmietnik historii odesłać, wybranych do pierdla
2019-09-05 09:02:00
krzysztof.mm: temu z Bydgoszczy poradzę: niech od Dydycza pozłacana karocę odkupi, w biskupim pałacu parę koni trzyma, nie będzie się biedaczysko musiało męczyć wlokąc swego biskupiego bańdziocha na lampkę wina do katedry
2019-09-05 09:14:19
krzysztof.mm: inigo - swoje rewelacje powinieneś spróbować sprzedać papieżowi, możliwe, że się ucieszy i zapłaci dobrze - ale jakby cię wyśmiali w Watykanie, to jest to na pewno news dobry w s a m raz dla Rydzyka i jego z i d i o c i a ł y c h fanów [tyle, że tam raczej dopłacisz do interesu]
2019-09-05 10:44:14
alouette: Chrześcijanie będący blisko Boga nie będą obrzucali mięsem innych tylko dlatego, że są w innym chrześcijańskim kościele. I tyle w temacie.
2019-09-05 16:49:14
koszor: krzysztof - jesteś znanym zwolennikiem lewicy, ja bardziej prawicowy i tradycjonalista, chociaż na polityków zawsze patrzę z dystansem, bo żyją w innym świecie. Natomiast trzeba szczerze powiedzieć, że nie ma mowy o żadnym śmietniku historii, jeśli chodzi o PiS i nadchodzące wybory. Na razie miażdżą PO, Nowoczesną i całą Koalicję, i wygląda na to, że tak zostanie. Inna sprawa ilu tam jest rzeczywiście patriotów, a ilu karierowiczów i kombinatorów.
2019-09-05 17:21:54
donekT: Zgadza się, ale co do postawy krzysztof.mm uściśliłbym: SKRAJNEJ LEWICY. Zwykły lewicowiec WYZNANIOWOŚĆ traktuje jako sprawę prywatną. Tymczasem krzysztof.mm emanuje swoim skrajnie lewicowym (lewackim) prozelityzmem, który spokojnie możemy uznać za FANATYCZNY, ZELOCKI, DYSKRYMINACYJNY i wbrew pozorom odnoszącym się do DOGMATÓW i RELIGIANCTWA, choć o antywyznaniowym charakterze.
2019-09-05 17:22:58
donekT: PS Nawet A N T Y K U L T U R O W Y M!
2019-09-05 17:47:04
donekT: Osobiście myślę, iż to nie miejsce, aby rozważać, która z religii i wyznań jest bliższa prawdzie, tym bardziej, jeżeli do sztucznych podziałów PODJUDZAJĄ FUNKCJONARIUSZE NEOMARKSIZMU, narzucanego i propagowanego z Brukseli, jako jedynie słuszny rzekomo „PROEUROPEJSKI” projekt. Im jest na rękę inicjowanie sztucznych podziałów wyznaniowych i napuszczanie poszczególnych wyznań na siebie, ponieważ w takiej sytuacji uzurpują sobie rolę rzekomego ARBITRA i jako wyjście proponują co??? ___________________???? No właśnie. Religia i wyznanie to sprawy prywatne dla każdego i przy tym pozostańmy. Przedstawiony przypadek konwersji oczywiście jest interesujący a NAUKA od tamtego czasu, co ciekawe, wbrew temu, co niektórzy chcieliby przedstawiać, coraz bardziej uzasadnia treści zamieszczone w Biblii. Przykłady??? Sprawa Hetytów, którzy przewijają się przez karty Biblii a sto (???) lat temu dopiero nauka uznała ich istnienie, choć na kartach Biblii byli od czasu wydania określonych jej fragmentów. Inny przykład??? Kwestia pochodzenia Filistynów, Biblia opisuje, iż przybyli z Kaftor (Krety) i co się okazuje? W ostatnich dekadach nauka zdaje się to potwierdzać. Mach-U w kwestii nauki racji nie masz.
2019-09-05 17:49:46
donekT: Co do właściwości każdego wyznania i religii, zwłaszcza o podłożu Chrześcijańskim, chciałbym nawiązać, jak do tej sprawy odnosi się Biblia. Zostało napisane, NA CZYM BĘDZIE POLEGAŁ SĄD OSTATECZNY, KTÓRY DOTYCZY KAŻDEGO, nawet ateizm nie stanowi usprawiedliwienia. Przykładowo, to, że ktoś sobie założy, iż powietrze nie istnieje, bo go nie widzi, nie oznacza, iż tego powietrza nie ma.
2019-09-05 17:50:56
donekT: Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie." Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 4Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».
2019-09-05 17:52:13
donekT: Jak można zauważyć, sądzeni będziemy nie tyle z wiary, która stanowi łaskę, tylko z DOSTRZEGANIA CHRYSTUSA/BOGA w SWOIM BLIŹNIM. Ta sytuacji jest niezależna od wyznania, choć należy przyznać, iż będąc członkiem określonych wspólnot wiernych, może być łatwiej, ale to już sprawa prywatna.
2019-09-05 18:31:32
donekT: PS krzysztof-Q napisałeś cytat "w d^upach siękompletnie poprzewracała: ⚡ Bydgoszcz wprowadza zakaz samochodów przy rynku. Biskup protestuje ⚡" koniec cytatu. krzysztof-Q a raczysz przypomnieć, jakie miałeś zdanie, odnoście ruchu samochodów na cieszyńskim rynku? Zdaje się, iż podobne jak ów biskup. krzysztof-Q, co Cię z nim łączy?
2019-09-05 22:01:30
krzysztof.mm: koszor - może nie zauważyłeś, ale na śmietniku historii miejsca w śmietnikowych lożach zajmują ci, co miewali n a j w i ę k s z e poparcia, a wybory w y g r y w a l i w cuglach - Stalin i Hitler to najbardziej znane, ale bynajmniej nie jedyne przykłady, to a propos twojego "na razie" - a co do e t y k i e t e k, to naklejaj sobie na czoło jaką chcesz, ja się w to nie bawię
2019-09-05 23:47:52
donekT: krzysztof-Q, Wypowiadasz się na tematy, w których zakresie nie masz nawet ZIELONEGO pojęcia. Pojęcie "śmietnik historii" stosował MARKS i to w związku z omawianiem DARWINIZMU SPOŁECZNEGO, à propos w celu podsycenia nienawiści klasowej. krzysztof-Q, jakie wybory wygrywał STALIN, z pewnością nie te same co Hitler. Coś Ci krzysztof-Q znowu się pomerdało... krzysztof-Q, dobrze wiemy, w co się bawisz, w podjudzanie, sianie NIENAWIŚCI i bezpodstawne STYGMATYZOWANIE. krzysztof-Q, "przypomnij" sobie, iż Twój krzysztof-Q IDOL powiedział jeszcze: "Hegel powiada gdzieś, że wszystkie historyczne fakty i postacie powtarzają się, rzec można, dwukrotnie. Zapomniał dodać: za pierwszym razem jako tragedia, za drugim jako farsa." Z pozdrowieniami dla tego drugiego razu- NEOMARKSISTÓW.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: