Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach dziękował za plony

Jako jedni z pierwszych, równolegle z Ustroniem, gospodarze w Hażlachu dziękowali za plony. Gminne dożynki odbyły się w sołectwie Brzezówka.

Barwny i długi korowód dożynkowy przejechał przez Ustroń. Gospodarze dziękowali za zbiory. Bawiono się również w Brzezówce - to sołectwo Hażlacha . Tutaj dożynki zorganizowano po raz trzeci. Mieliśmy dwadzieścia lat przerwy - przyznaje Gertruda Foltyn szefowa miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. To głównie panie z KGW przygotowały całe święto. Jest nas około trzydzieści pań, ale jak na tak niewielkie sołectwo to sporo. Raz w miesiącu spotykamy się w naszej grupie. Organizujemy też różne imprezy, jak te dożynki, czy dzień seniora a także dzień matki.  - dodaje Foltyn.

 
W niedzielne popołudnie przy Domu Wiejskim w Brzezówce zgromadziło się wielu mieszkańców gminy. Najpierw korowód maszyn rolniczych przejechał pod dom tegorocznych gospodarzy. Byli nimi państwo Gabriela i Adam Kabieszowie. Następnie przejechali oni powozem wraz z wójtem przez całe sołectwo.
Przed Domem Wiejskim obrzęd dożynkowy przedstawił zespół folklorystyczny „Wielkokończanie” z Kończyc Wielkich. A do późnej nocy mieszkańcy bawili się na festynie, do tańca przygrywał zespół muzyczny „Melodia Band”.
 
Tegoroczny sezon był udany dla rolników ocenia szefowa KGW, a jak dodał podczas uroczystości wójt gminy Karol Folwarczny - Dzięki Bogu ominęły nas gradobicia jakie były w innych rejonach Polski.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: