Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

I Komunia Święta w czasach pandemii

Maj miesiącem I Komunii Świętej również w czasach pandemii. W niedzielę (17.05) w kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie, wprawdzie w mocno okrojonym składzie, ale jednak odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Na tym jednak nie koniec. Ze względu na obostrzenia, uroczystości komunijne potrwają w tym przypadku do końca czerwca. W każdej parafii wygląda to jednak inaczej. Proboszczowie stawiają na terminy majowe i czerwcowe, ale pojawia się również wrzesień, a nawet przyszły rok.

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci przyjmujących pierwszą Komunię, ale również dla całych rodzin. To wielkie duchowe przeżycie poprzedza odpowiednie przygotowanie. W tym roku ze względu na pandemię uroczystości komunijne będą wyglądały jednak nieco inaczej.  

Jak informuje Diecezja Bielsko-Żywiecka decyzję o terminie i organizacji uroczystości pierwszokomunijnych podejmuje ks. proboszcz wraz z rodzicami, po uprzedniej konsultacji. Dzisiaj (20.05) na stronie diecezji pojawiły się wskazania dotyczące I Komunii Świętej w 2020 r. Z podanych informacji wynika, iż możliwe są trzy formy organizacji uroczystości: dla wszystkich dzieci, w mniejszych grupach bądź indywidualnie. Wyboru formy należy dokonać przy uwzględnieniu norm sanitarnych obowiązujących w danej świątyni (ilość osób, odpowiednie odstępy między wiernymi). Należy również wziąć pod uwagę konieczność uczestniczenia w uroczystości przynajmniej rodziców dziecka i chrzestnych – podaje Diecezja Bielsko-Żywiecka.

Każda parafia podchodzi więc do tematu Pierwszej Komunii Świętej bardzo indywidualnie. Jak się dowiedzieliśmy są parafie które zdecydowały się na uroczystości komunijne już teraz w maju ale w mniejszych grupach. Są jednak i takie które planują uroczystości pierwszokomunijne przenieść na wrzesień.

W kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej pierwsze dzieci przystąpiły już 10 maja.  Jak informuje proboszcz tej parafii Antoni Dewor, sakrament Pierwszej Komunii Świętej dzieci będą przyjmowały w małych grupach – w soboty, niedziele i tak, aż do końca czerwca. Choć niektóre rodziny zdecydowały się również na termin wrześniowy. Łącznie z tej parafii do I Komunii Świętej przystąpi 30 dzieci.

Podobnie uroczystości pierwszokomunijne będą wyglądały w Parafii Świętej Elżbiety w Cieszynie. Msze komunijne w gronie najbliższej rodziny zaplanowano na drugą połowę czerwca. Jednak połowa z 23 dzieci do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przystąpi we wrześniu.

Parafia Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie wyznaczyła dwa terminy czerwcowe. 14 czerwca odbędą się dwie Msze święte z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej. Podobnie będzie 21 czerwca. Dzieci w małych 16 osobowych grupach. Z zachowaniem 2 metrów odległości i w maseczkach – informuje nasz portal ks. Jakub. Łącznie z Parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi w tym roku 71 dzieci.

Szczegółowe informacje na temat wskazań dotyczących I Komunii Świętej znajdziemy tutaj

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

61
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-20 19:18:06
farorz: Nadchodziła uroczystość Przaśników, tak zwana Pascha. Arcykapłani i uczeni w Piśmie szukali sposobu, jak by Go zabić, gdyż bali się ludu. Wtedy szatan wszedł w Judasza, zwanego Iskariotą, który był jednym z Dwunastu. Poszedł więc i umówił się z arcykapłanami i dowódcami straży, jak ma im Go wydać. Ucieszyli się i ułożyli się z nim, że dadzą mu pieniądze. On zgodził się i szukał sposobności, żeby im Go wydać bez wiedzy tłumu. (...) Lecz oto ręka mojego zdrajcy jest ze Mną na stole. Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi według tego, jak jest postanowione, lecz biada temu człowiekowi, przez którego będzie wydany. (...) Gdy On jeszcze mówił, oto zjawił się tłum. A jeden z Dwunastu, imieniem Judasz, szedł na ich czele i zbliżył się do Jezusa, aby Go pocałować. Jezus mu rzekł: Judaszu, pocałunkiem wydajesz Syna Człowieczego?
2020-05-20 19:34:53
Antykler Forte: komunijka, cacy-cacy, a w zakrystii konsekrowana klika trzęsie portkami przed Sekielskimi - i tak trzymać
2020-05-20 19:59:52
i67: Film "Nic się nie stało" opowiada o pedofilii w środowisku celebrytów, zostanie wyemitowany w TVP1 w środę, 20 maja, o godz. 21.
2020-05-20 20:08:45
farorz: Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie, a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza.
2020-05-20 20:18:02
politykier: A tymczasem, z czego są znani Romek Polański? Daniel Cohn-Bendit? Wojciech Krolopp? Jerzy Zawieyski? Jean Paul Sartre? Michel Foucault? Co łączy wymienionych? Dlaczego skłonności wymienionych są destrukcyjne dla społeczeństwa? Na promowanie jakich osób, o jakich skłonnościach, się przekładają?
2020-05-20 20:23:21
jasper: I67 - Czy to, ze ktos inny tez molestuje dzieci zdejmuje wine z koscielnych przestepcow ? Czy ktos slyszal o jakimkolwiek przypadku, aby prokuratura wkroczyla do ktorejs z kurii i zrobila przeszukanie ?
2020-05-20 20:25:58
jasper: wicemarzalek PiS Karczewski o filmie "Tylko nie mow nikomu": Dzieki niemu uzyskalismy lepszy wynik w wyborach. No caly PiS- pedofilia napedza notowania rzadu. Czy to na pewno jest powod do dumy i zadowolenia? PiS powinien uwazac, zeby po filmie „ Nic sie nie stalo“ notowania im nie spadly !
2020-05-20 20:36:11
i67: DO jasper>>> Pedofilia ,gwałty, to jest skur... a sprawcy powinni być surowo karani. nie ma znaczenia czy jest to duchowny , polityk, aktor czy pracownik fizyczny. Lecz ty tylko piszesz o duchownych i pokazujesz jedną stronę medalu.
2020-05-20 20:36:50
św. Patryk: iq67 - działasz jak ten partyjny dyrektor w "Trójce", robisz reklamę ale co najwyżej filmowi Sekielskich - czy ty naprawdę uważasz, że da się przykryć skandal z instytucjonalnym systemem ochrony księży pedofilów jaki stworzył kościół katolicki wytykaniem takich przestępstw innym? mylisz się iq67, nie da się - a przy okazji deklarujesz się jednoznacznie jako jeden z tych, co szydzą z ofiar zdeprawowanych księży, to obrzydliwe
2020-05-20 20:38:51
politykier: krzysio+ jasper-Q Czym była "Partia na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności", gdzie działała, jaki prezentowała ta partia program i dlaczego tak późno została rozwiązana? To jest ten zachodni NEOMARKSISTOWSKI "POSTEP" i rzekoma PROEUROPEJSKOŚĆ?
2020-05-20 20:42:04
pogromca ciemnoty: Pedofilstwem celebrytów chcą przykryć pedofilstwa wśród sutannowych?. Acha, to takie odbijanie piłeczki, co? Nie zaprzeczam, że pedofile są wszędzie, ale gołym okiem widać, że celem tej emisji jest oczywiście bronienie sypiącej się już ku upadkowi katolickiej sekty.
2020-05-20 20:45:23
i67: DO św. Patryk >>>nie masz racji , przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem , bo nie ma w nim żadnego szyderstwa z ofiar !!!
2020-05-20 20:45:52
politykier: krzysio+ pogromca ciemnoty, Czym było stowarzyszenie "Vereniging Martijn", gdzie działało, jaki prezentowało to stowarzyszenie program i dlaczego tak późno zostało rozwiązane? To jest ten zachodni NEOMARKSISTOWSKI "POSTEP" i rzekoma PROEUROPEJSKOŚĆ?
2020-05-20 20:49:40
politykier: krzysio+ przyznaj się, jakie komuś faktycznie przyświecają intencje? Ktoś na WTÓRNEJ WIKTYMIZACJI OFIAR próbuje zbić kapitał polityczny, o to w tym wszystkim chodzi... Pewnej linii światopoglądowo-politycznej bynajmniej nie chodzi o los ofiar... raczej ich kolejne wyzyskanie...
2020-05-20 20:53:28
politykier: krzysio+, Dlaczego twój GURU z "WYBIÓRCZEJ" nie nagłośnił problemu już w latach 80./90. XX wieku, kiedy przyjaźnił się z Henrykiem Jankowskim, który już wówczas nie ukrywał swoich skłonności, wprost przeciwnie, ostentacyjnie się z nimi obnosił. Jak się okazało, twój guru nawet powierzył w jego objęcia własnego syna! O czym to krzysiu+ świadczy?
2020-05-20 20:55:59
politykier: Najpierw stawiają pomniki swoim towarzyszom "POSTEPOWYM", tylko po to, aby następnie mieli co burzyć. Jak widać, ich "POSTEPOWI" przyjaciele są przydatni nie tylko za życia, również po śmierci...
2020-05-20 20:59:10
politykier: krzysiu+, A dlaczego biegasz po farach za aktami chrztu, którymi się później obnosisz w internetach??? Próbujesz udowodnić swój RODOWÓD? Zdajesz sobie sprawę, iż to, co Ty czynisz, z punktu widzenia "POSTEPU", którego próbujesz być orędownikiem, stanowi typowy przykład REAKCJI i to w najbardziej prymitywnej formie.
2020-05-20 21:05:50
politykier: Najciekawsze są wizerunki osób, które stoją za odpowiednim WYKREOWANIEM MEDIALNEGO WIZERUNKU poszczególnych ZWIĄZKÓW WYZNANIOWYCH, zwłaszcza konkretnego... Jak widać, naśladowcy JUDASZA i dziś są wśród nas... Stanisław Obirek, Roman Kotliński, Tadeusz Bartoś, Dariusz Kędziora, Artur Cecuła, Bolesław Parma, Michał Misiak, Michał Macherzyński, Piotr Szeląg, Lesław Juszczyński, Marcin Kuśmierek, Robert Samborski i Marcin Wójcik. krzysiu+ Co łączy wymienionych??? Jaki mają związek z Dominiką Tarczyńską???
2020-05-20 21:09:49
politykier: krzysiu+ Kim jest korekta! nie Dominika, ale Anna Tarczyńska??? Czy to ta sama osoba co DOMINIKA Nagel???
2020-05-20 21:18:25
pogromca ciemnoty: Donuś, poczytaj sobie to: https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23165593,jak-ksiadz-bigamista-i-pedofil-ktory-gwalcil-wlasne-dzieci.html
2020-05-20 21:48:06
politykier: krzysiu+, który Rzecznik Praw Obywatelskich sprzeciwiał się upublicznieniu Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym? Czym się kierował???
2020-05-20 21:48:35
politykier: krzysiu+, który Rzecznik Praw Obywatelskich sprzeciwiał się upublicznieniu Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym? Czym się kierował???
2020-05-20 21:54:03
stefanbbn: z bolem obejrzalem ten film bo nie mozna sobie wobrazic tych zboczencow ktorzy w swojej obrzydliwosci bezkarnie dalej zyja.Jako wierny chrzescianin zadam ujawnienia wszystkiego i ukarania sprawcow.Nie mozna dluzej tego tolerowac bo ci zboczency nie sa kosciolem tylko przestepcami perfidnie podszywajacymi sie pod kosciol.Ja znam kosciol w ktorym chwali sie Boga i nie spotkalem sie nie tylko z pedofilia ale i innymi grzechami jak zachlannosc, czy pijanstwo.Moj pastor nie ma kasy ,za to skromnie zyje ze swoja rodzina i bezinteresownie towarzyszy wielu wydarzeniom w parafi.Swoj wolny czas poswieca dla dobra parafi i ludzi.Jako dziecko bylem na obozach organizowanych przez kosciol i nigdy nikt nie skarzyl sie na molestowanie,przeciwnie czulem sie tam bezpiecznie i wspominam ten czas jako dobre wydarzenie.Na godziny biblijne przychodza tez bracia i siostry KK i nigdy nie slyszelismy o tych potwornych czynach.A jednak kazdy taki potworny czyn nie tylko ze nas boli ale nie moze byc dluzej ukrywany nie tylko przed swiatem ale i przed nami wierzacymi.Tam gdzie czlowiek tam byl , jest i bedzie grzech.Nasza uwaga to ten grzech nazwac po imieniu i scigac wszystkich przestepcow.W tym filmie winny jest tylko jeden,ten film pasuje do schematu masowych atakow na kosciol, o takim kosciele ktorego ja codziennie doswiadczam ten film milczy.Dlaczego postanowiono teraz prawie ze we wszystkich mediach atakowac kosciol ze wszystkich stron,w czyim interesie destabilizacja dotychczasowych wartosci,dlaczego obcinamy galezie na ktorych siedzimy.Kazdy kto mysli wie ze tak bylo przewidziane.Jako chrzescianin modle sie o czas laski dla wszystkich z nas.Przeraza mnie tempo destrukcji naszego spoleczenstwa.
2020-05-20 22:05:15
donekT: stefanbbn, PEŁNA ZGODA! Dokładnie o to chodzi! Niestety niektórzy chcą temat wykorzystać politycznie, w celu STYGMATYZACJI konkretnych instytucji. Nie jest ważne, jaką funkcję społeczną pełni przestępca (przestępczyni), ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNĄ PONOSI ZA KARYGODNY CZYN, którego się dopuścił. W pierwszej kolejności liczy się PROFILAKTYKA! Zdarza się, że ofiary takich zboczeńców w dorosłym życiu dopuszczają się podobnego rodzaju karygodnych czynów, oczywiście nie stanowi to zasadę. Dlatego ważne jest, aby problem starać się wyeliminować już w samym zarodku. To wymaga współpracy, a nie partyjnych podziałów.
2020-05-20 22:17:22
mannini: stefanbbn bardzo trafna opinia. Jak by się nie patrzyć wiara o dawna była fundamentem naszego narodu, wiec chcąc zniszczyć to co budowali nasi przodkowie trzeba odnieść się do jakiegoś punktu, który jest z tym związany. To bylo pewne, ze i wśród księży znajda się osoby, które są pedolifami. Osoby takie trzeba jednak namierzać i karać, ale tak samo tyczy się to aktorów, reżyserów czy budowlańców. Każdy podlega pod to samo prawo. Jako osoba wierząca i praktykująca nie spotkałem się z przykładami pedofilii w Kościele. Nim bracia Sekielscy wydali swój pierwszy film w USA został wydany film Spotlight poruszający pedofilie w amerykańskim Kościele. Film ten przyjął się wśród krytyków bardzo dobrze nawet opinie Watykanu odnośnie reporterów których dotyczył dokument były bardzo pochlebne. Osoby, które były winne zostały ukarane. Również i w tym przypadku trzeba liczyć, ze tak się stanie. Pamiętajcie jednak, ze nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka. Nie każdy ksiądz jest pedofilem, nie każdy budowlaniec jest pedofilem i nie każdy aktor jest pedofilem. Mentalność ludzi jednak sprowadza się do czegoś takiego, ze o ile różne grupy społeczne można bronić tak kościół się atakuje
2020-05-20 22:18:27
donekT: stefanbbn, czasami warto się zastanowić, dlaczego Chrystus w swoim otoczeniu, w swoim najbliższym otoczeniu, tolerował JUDASZA i to do chwili Wieczerzy Pańskiej. Chrystus doskonale wiedział, czym w swoich intencjach kierował się ten SYN ZATRACENIA, mimo tego został nazwany APOSTOŁEM... Oczywiście możemy sobie odpowiedzieć, że po to, aby się wypełniło Pismo. Moim zdaniem, już w Ewangeliach zostało ukazane, że nawet wśród Ludzi Kościoła pojawiają się fałszywi co do swoich intencji kapłani, a Chrystus swoją postawą postanowił nas na to uczulić. Wg tradycji, każdy z Apostołów założył Kościół np. w Antiochii, Jerozolimie, Aleksandrii, Rzymie etc. Jak możemy zauważyć, funkcjonuje również fałszywy kościół Judasza... Ten kościół Judasza i jego słudzy powinni być skutecznie wskazywani i powinni ponosić konsekwencje swoich czynów już na ziemi... Ważna przy jest współpraca z odpowiednimi instytucjami państwa, jak wskazał św. Paweł, które powinny służyć społeczeństwu, a nie takiej, czy innej partii...
2020-05-20 22:25:21
donekT: mannini #TOLERANCJA REPRESYWNA i #STYGMATYZACJA
2020-05-20 22:30:04
ribery3: Pisuary nie chcą zrobić porządku z ksiezami, lepiej ukrywać pedofilie niech sobie używają, ministranci na kolanka to jest to
2020-05-20 22:43:55
politykier: krzysio+ Nikt już nie wierzy w powielaną przez Ciebie propagandę. Była możliwość skazania np. takiego Jankowskiego, który biegły wydał przychylną jemu opinię??? W 2012 nie poddano ekstradycji do USA kolejnego przestępcy...
2020-05-20 23:11:21
i67: DO krzysztof.nm >>>siedzimy w pracy czekamy na twoje ,,wklejki,, no i jesteśmy zawiedzeni strasznie cię przytkało . Co tvn i onet nic nie nadają ??
2020-05-20 23:21:33
jasper: Wasza hipokryzja nie ma granic ! Jak zwykle mechanizm KK - zmowa milczenia przerywanego na krotko, gdy nie ma juz innego wyjscia. Jak moga potem wdziewac kaplanskie szaty i glosic kazania? Jak moga koledzy tych ksiezy i ich przelozeni zaslaniac oczy i uszy, mataczyc i klamac, grac na przeczekanie, rozmywac odpowiedzialnosc, uzywajac kruczkow prawnych? Obrzydzenie bierze jak wierni moga to akceptowac ! W tym zaklamanym kosciele Boga juz dawno nie ma !
2020-05-20 23:22:43
jasper: Uwazam, ze bardzo waznym elementem ochrony dzieci przed atakami pedofilow (w sutannach i bez) jest szeroko rozumiana edukacja seksualna, w tym wyjasnianie dzieciom, ze istnieje cos takiego jak „zly dotyk”, przed ktorym maja prawo sie bronic, informowac o sprawcach, itd. No, ale KK i jego „ wojska pomocnicze“ zwalczaja edukacje seksualna, uzywajac przy tym haniebnej tezy, ze to „seksualizacja dzieci”.
2020-05-20 23:32:25
donekT: krzysio+ jasper-Q W pierwszej kolejności powinny zostać ODPARTYJNIONE poszczególne państwowe instytucje odpowiedzialne za KONTROLĘ. Co do EDUKACJI SEKSUALNEJ, stanowi również rozwiązanie, jednak w tym przypadku nie tyle ważna jest FORMA, ile TREŚĆ, a ta może być różna. Co więcej, jeden z rodzajów EDUKACJI SEKSUALNYCH jest już w Polsce realizowany... i to od wielu lat!
2020-05-20 23:38:09
donekT: krzysio+ jasper-Q Czymś innym jest natomiast EDUKACJA SEKSUALNA realizowana wg zaleceń np. Elisabeth Tuider, wedle których powinniśmy się zastanowić, czy faktycznie mamy do czynienia jeszcze z EDUKACJĄ, czy raczej z kreowaniem przyszłego klienta/klientki, a nawet pracownika/pracownicy szeroko rozumianego przemysłu pornograficznego...
2020-05-20 23:43:10
donekT: ... Doskonale, chociażby z historii, znana jest zależność, iż w kulturach, gdzie promowana jest rozwiązłość płciowa i sfera co do swej istoty ukierunkowana na prokreację, wbrew naturze staje się rozrywką, rodzi się stosunkowo mniej dzieci, a dana kultura naturalnie wymiera...
2020-05-20 23:46:24
politykier: krzysio+ jasper-Q, boomers'ie, czekamy na kolejny wpis, jaki Ci tam na oszCZERSKIEJ podyktują...
2020-05-20 23:52:14
politykier: ... tak nawiasem krzysio+ jasper-Q, czy wspieranie biznesu pornograficznego nie jest czasem w sprzeczności z wartościami LEWICY? Piszę LEWICY! Skrajna lewica (lewactwo) ma w tym zakresie inne poglądy...
2020-05-21 00:23:19
jasper: Widze po komentarzach, ze duzy budzet poszedl tej nocy na pisowskich trolli.
2020-05-21 00:31:12
politykier: ... krzysio+ jasper-Q, znowu Ci "argumentów" zabrakło? Który to już raz?
2020-05-21 05:56:14
krzysztof.nm: kościół katolicki jest j e d y n ą instytucją i to w skali globalnej, która stworzyła s y s t e m ochrony p e d o f i l ó w będących jej funkcjonariuszami - i o to cały cywilizowany świat ma do tego kościoła pretensje, o u k r y w a n i e, ciche p r z e n o s z e n i e z parafii do parafii, z a t a j a n i e przed organami ścigania i prokuraturą, tworzenie wśród kleru atmosfery b e z k a r n o ś c i czy wręcz przyzwolenia na takie przestępstwa - zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że uczciwi i przyzwoici o tym co piszę wiedzą, a p a t o l o g i c z n i obrońcy tego p a t o l o g i c z n e g o status quo w kościele pozostaną głusi na najbardziej dramatyczne relacje na ten temat - jednak warto te oczywiste prawdy powtarzać, bo najwyższa pora na powszechną zmianę świadomości społecznej, na walkę z przyzwoleniem dla kleru na jego zbrodnie, na ostateczne wyeliminowanie pedofilskiego zła zakorzenionego głęboko w instytucji kościoła katolickiego - cały świat daje radę, Polska też sobie poradzi
2020-05-21 06:10:20
krzysztof.nm: p.s. film Latkowskiego owszem, obnażył i s k o m p r o m i t o w a ł - bezczynność i nieskuteczność działań p a ń s t w o w y c h instytucji, prokuratury i sądów, w walce z pedofilią, główny oskarżony po 5 latach od wybuchu afery dalej spaceruje wolno, nawet bez zakazu opuszczania kraju
2020-05-21 06:10:55
krzysztof.nm: ...a ewidentną m a n i p u l a c j ę propagandową polegająca na pokazywaniu w tle sprawy zdjęć celebrytów nieobjętych żadnymi oskarżeniami można skwitować tak: chodzisz do kościoła - jesteś współodpowiedzialny za zbrodnie pedofilii popełniane przez księży - pasuje wam, świętojebliwi faryzeusze i obłudnicy, stefany itepe? świetnie, bo to jest cała prawda o was - dyskoteka z filmu już dawno została uwolniona od pedofilów i gwałcicieli, a wy dalej wspieracie i bronicie kościoła, w którym pedofile i gwałciciele wciąż czują się bezpiecznie
2020-05-21 06:58:45
utopiec: Ale bełkot. A tak na marginesie. Matura może poczekać, komunia nie. Kto tym krajem rządzi?
2020-05-21 08:06:41
jasper: Chodzi o tace a nie o wiedze ! Dlatego matury nie, a komunia tak !
2020-05-21 08:12:23
jasper: Zaskoczyl mnie czas reakcji pana Ziobry na film Laskowskiego, bo od 2019 roku po filmie Sekielskich nic sie nie dzialo. No ale tam bylo o pedofilii w KK, a tam molestowanie, gwalcenie dzieci to nie przestepstwo ?!
2020-05-21 08:18:50
Marzanna: Czytam wszystkie wpisy pod wszystkimi wiadomościami i ciągle lansują się te same osoby krzysio jasper donek politykier i pisze się się nie na temat. Sprawy dotyczą komunii tak pięknego dnia dla dzieci. Pod innymi artykułami to samo żenada.
2020-05-21 08:27:42
jasper: Temat filmu Latkowskiego opisany byl juz w 2016 w ksiazce „ Zatoka swin“ - historia oparta na faktach seksbiznesu, gdzie ofiarami byly kilkunastoletnie dziewczynki. Przeraza nie tylko mentalnosc ludzi oskarzajacych i napietnujacych ofiary jak i bezwolnosc urzednikow i organow scigania. Panie Ziobro gdzie pan byl, czyzby bal sie pan, ze mogly wyjsc afery z mlodymi prostytutkami z Ukrainy a wyzszymi urzednikami PiS ?!
2020-05-21 09:31:31
krzysztof.nm: marzanna - komunia to "piękny dzień dla dzieci"??... żartujesz, no chyba że o te prezenty ci chodzi?... a nie dałoby się dzieciom prezentów dawać bez idiotycznej, upokarzającej je spowiedzi i straszenia piekłem? bez całej tej faryzejskiej oprawy pychy i obłudy? ż e n a d a
2020-05-21 09:48:55
wyśmienity cwaniaczek: biedni faroże ,kasa pusta, kościół pusty. Za niedługo jeden kościół na gminę i to wszechno.
2020-05-21 09:58:58
mannini: Krzysiu mówiąc piękny dzień nie musi chodzić o pieniądze, chyba ze ktoś jest materialistą. Skoro tak to od razu odebrałeś to chyba Twoje przekonania już znamy. Przyznał rację Marzannie dzień Komunii Świętej jest piękny dla dzieci ale także dla ich rodzin, ponieważ to właśnie wtedy zgodnie w religią, w którą wierzą przyjmują Ciało Chrystusa.
2020-05-21 15:06:34
krzysztof.nm: ✍ Jaką postawę powinni prezentować wierni wobec problemów pedofilii lub innych nadużyć w Kościele? Sposób podpowiada benedyktynka s. Małgorzata Borkowska: "Ani nie ma po co traktować całej sprawy jako jednego wielkiego ataku wrogich, bezbożnych sił: wrogie bezbożne siły atakowały zawsze, ale nie wyrządziłyby żadnej realnej szkody samym atakiem z zewnątrz, choćby najbardziej krzykliwym. Niewyobrażalnie więcej szkody robią te wrogie siły, które po cichu pracują wewnątrz i zdołały już wpuścić tyle zła, że musiało w końcu dojść do erupcji wrzodu" - pisze zakonnica ✍
2020-05-21 15:07:48
krzysztof.nm: [teraz plujta na benedyktynkę, iq67 pierwszy, dalej według alfabetu]
2020-05-21 15:22:39
krzysztof.nm: tumanini - takie banialuki to możesz opowiadać temu co siano gryzie - to b r u t a l n y ryt inicjacyjny, g w a ł t na psychice dziecka, p o n i ż e n i e i upokorzenie najmłodszych pod pretekstem rzekomo z nieba zesłanej 'spowiedzi' do ucha księdza, odarcie najmłodszych z ich elementarnej intymności, zmuszanie do uznania księżego panowania nad ich życiem i umysłem, a cały ten d e m o n i c z n y w swej istocie proceder osłodzony bogatymi prezentami, ucztami, tortami, jarmarczna pompą - oto naga prawda o tym przez kler dobrze pilnowanym o b r z y d l i w y m obyczaju, wszak od jego skuteczności zależą ich później dochody i pozycja na całe życie
2020-05-21 18:49:15
donekT: Marzanna Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust. Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba", a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi. Radzę ci kupić u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się oblókł, a nie ujawniła się haniebna twa nagość, i balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział.
2020-05-21 18:59:25
donekT: Marzanna Takie okazy jak krzysio+ nie biorą się z próżni, raczej wyrastają właśnie na takiej komunijnej pożywce. Dzieci otrzymują SAKRAMENT (którego znaczenia w sporej części nie rozumieją i jeszcze długo nie będą, o ile kiedykolwiek pojmą), dostają prezenty, na których zdaje się, że najbardziej im zależy, rodzina i znajomki zyskują okazję do kolejnej imprezki, gdzie każdy na każdego będzie zerkał, szukał okazji do plotek, obsmarowania cudzych czterech liter i grunt pod lansowanie własnej megalomanii etc. Widać to po zachowaniu wielu dorosłych, którzy czas Mszy Św. wolą przesiedzieć na znajdujących się w okolicach kościołów ławkach. Marzanna, Jaką wiarę tacy dorośli mogą przekazać dzieciom? To ma być komunia? To jest SZOPKA! To jest pożywka pod takie okazy jak krzysio+
2020-05-21 19:03:42
donekT: Marzanna, Stanisław Obirek, Roman Kotliński, Tadeusz Bartoś, Dariusz Kędziora, Artur Cecuła, Bolesław Parma, Michał Misiak, Michał Macherzyński, Piotr Szeląg, Lesław Juszczyński, Marcin Kuśmierek, Robert Samborski i Marcin Wójcik, >>>>> wielu z nich przystępowało nie tylko do komunii, nie tylko do bierzmowania, odbyli nawet prymicje! Czym się DZIŚ zajmują?
2020-05-21 19:13:54
donekT: krzysio+ jasper-Q Znowu zapominasz o zasadzie ODPOWIEDZIALNOŚCI INDYWIDUALNEJ i próbujesz nas zawrócić do okresu, kiedy obowiązywała ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA? Może swój światopogląd odnosisz do KLASOWEGO postrzegania społeczeństwa, którego autorem jest MARKS! krzysio+jasper-Q, doskonale wiemy, iż marksizm ze swej zasady napuszcza jedne klasy na inne i stosuje zasady ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ. krzysio+jasper-Q, kiedy już polecałem Ci książkę „Zatoka świń“??? Przeczytałeś, czy znów od kogoś powieliłeś??? Jak chcesz, mogę Ci polecić jeszcze parę podobnego rodzaju reportaży...
2020-05-21 22:05:04
jasper: Nalezy zadac pytanie, moze donek vel bronek vel politykier odpowie ? Dlaczego wymienieni w reportazu w 2015 roku przez Bozene Aksamit i Piotra Gluchowskiego „Krystek“ i „Turek“ za seks z dziewczynkami z uzyciem tabletki gwaltu nie siedza w wiezieniu ?! Dlaczego prokuratura zazadala jedynie 30 tys. zl ?! Dlaczego pan Latkowski nie byl zainteresowany tematem seksu nieletnich w sopockiej Zatoce Sztuki w 2015 roku, kiedy powyzsi mu ten temat proponowali ?!! Dlaczego dopiero teraz ?!! Gdzie byl do tej pory prokurator Ziobro i swietojebliwy PiS ?!
2020-05-21 23:09:48
donekT: krzysio+jasper-Q, pomimo faktu, iż pozycję polecałem Ci już ze dwa lata temu (sam ją czytałem około 2016 r.), ewidentnie widać, że do dziś nie zapoznałeś się z treścią książki. Autorzy narazili się na ostracyzm i odpowiednią reakcję ze strony pewnych wpływowych środowisk. Ukazali, że w procederze brali udział (nawet bezpośrednio) poszczególne tuzy nie tylko miejscowej, również krajowej palestry, także ci znani jako autorzy podręczników. Same wydarzenia dotyczyły okresu sporo sprzed roku 2015... Dlatego krzysiu+jasper-Q od dawna chcę Ci uświadomić, iż wymianie podlega CAŁA POLSKA KLASA POLITYCZNA. Zamiana jednej frakcji przez inną nie stanowi rozwiązania. krzysio+jasper-Q, zainteresuj się, co działo się w klubie DEMETER przy ul. Górnośląskie i kto tam bywa/bywał... Polskie instytucje kontroli wymagają ODPARTYJNIENIA, a nie zamiany jednych nominowanych przez innych.
2020-05-21 23:18:48
jasper: Tak, PiS do wymiany ! Haki, teczki, podsluchy, inwigilacja - ulubione metody neobolszewikow ! Do tego klamstwa, przekrety, obluda ... i to wszystko z raczkami zlozonymi do modlitwy !
2020-05-22 20:09:44
Baciar: Będzie DO BUZI .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: