Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Jest nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Skoczowie

Znamy nazwisko nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Skoczowie. Został nim Jan Krużołek.

Jan Krużołek został nowym przewodniczącym skoczowskiej Rady Miejskiej. Przypomnijmy od poprzedniej sesji rajcy byli bez swojego szefa. Miesiąc temu z tej funkcji odwołali Andrzeja Baczę. Cześć radnych we wniosku o odwołanie, zarzucała mu „skłócanie radnych, dzielenie mieszkańców na tych z miasta i ze wsi” – tak miesiąc temu mówił nam Bogusław Moczała jeden z inicjatorów odwołania Baczy. Przewodniczący ripostował wówczas, że to „kara” za to, że publicznie mówi o podwyżkach cen ścieków, jakie za kilka lat mają nastąpić w Skoczowie po rozbudowie kanalizacji.
Dzisiejsza sesja przyniosła nowe rozdanie w skoczowskiej radzie. Zgodnie z zapowiedziami odbyły się wybory nowego przewodniczącego. Padły kandydatury. Wśród nich byli Jan Krużołek, Władysław Orawski i Andrzej Bacza, dwaj ostatni odmówili kandydatury w wyborach. - Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki- mówił Andrzej Bacza. - Nie zamierzam kandydować, taką podjąłem decyzję - argumentował wiceprzewodniczący rady W. Orawski.
Na jedynego kandydata postawiło 10 spośród 18 głosujących radnych, przeciw opowiedziało się 6 rajców, 2 wstrzymało się od głosowania.
Nowy przewodniczący zapewnił, że głównym jego zadaniem będzie prowadzenie obrad Rady Miejskiej. - Nie będę dzielił na lepszych i gorszych i zachęcam do współpracy wszystkie kluby - mówił Jan Krużołek.

Dorota Kochman
& Jan Bacza


Czytaj też:  

Skoczów bez przewodniczącego

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: