Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kadra przed sezonem

W sobotę 8 listopada w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle zaprezentowane zostały kadry skoków narciarskich kobiet i mężczyzn Polskiego Związku Narciarskiego na sezon zimowy 2014/2015. Obecni na konferencji trenerzy kadr poinformowali o obecnym etapie przygotowań. Do rozpoczęcia sezonu startów pozostało już tylko kilkanaście dni.

Trener Kadry Kobiet Sławomir Hankus zapowiedział walkę o uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Świata Seniorów. - Jestem zaszczycony, że mogę prowadzić polską Kadrę Kobiet. Przygotowania idą zgodnie z założeniami. Na pewno głównym celem tej zimy będą Mistrzostwa Świata Juniorów, ale chcemy także podjąć wyzwanie i zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Świata Seniorów. Byłoby świetnie, gdyby to nam się udało, bo dziewczyny cały czas się rozwijają, ale wiemy, że do osiągnięcia wysokiego, światowego poziomu prowadzi długa i ciężka droga. Myślę, że będzie coraz lepiej – zapewnił.

Falun to natomiast cel główny Kadry A prowadzonej przez trenera Łukasza Kruczka. - Cele na sezon są jasne – zdobycie jak najwięcej punktów w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Świata oraz walka o medale na Mistrzostwach Świata w Falun. Tak naprawdę nasze przygotowania rozpoczęły się kilka lat temu i cały czas trwają. Nie rozdzielamy sezonów od siebie, bo cały czas staramy się ulepszać kwestie sportowe, jak i pozasportowe. Podobnie jak dwie pozostałe grupy mężczyzn, mamy już za sobą treningi na skoczniach z torami lodowymi. Chcielibyśmy doczekać się w Polsce skoczni z torami lodowymi, które moglibyśmy doskonale wykorzystać w okresie przygotowawczym – zaapelował trener.

Puchar Świata mężczyzn w skokach wystartuje w dniach 21-23 listopada w niemieckim Klingenthal. Panie rozpoczną walkę o pucharowe punkty dwa tygodnie później w norweskim Lillehammer (5-7 grudnia). Z kolei cykl FIS Cup mężczyzn i Puchar Kontynentalny kobiet zostaną zainaugurowane w norweskim Notodden w dniach 11-13 grudnia. Niemal równolegle (12-14 grudnia) w norweskim Rena odbędą się pierwsze w sezonie zawody Pucharu Kontynentalnego mężczyzn. Najważniejszymi imprezami sezonu są Mistrzostwa Świata Seniorów w Falun, Mistrzostwa Świata Juniorów w Ałmatach, EYOWF w Tschagguns/Gaschrun, Uniwersjada w Szczyrbskim Plesie oraz Turniej Czterech Skoczni. Kryształowej Kuli w Pucharze Świata mężczyzn bronić będzie Kamil Stoch, podobnie jak tytułu mistrzowskiego na dużej skoczni. Stoch wraz z kolegami z drużyny (Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki) to także aktualni brązowi medaliści mistrzostw świata. Jakub Wolny jest natomiast aktualnym mistrzem świata juniorów indywidualnie i w drużynie (wraz z Krzysztofem Biegunem, Klemensem Murańką i Aleksandrem Zniszczołem).

źródło: ox.pl/PZN
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: