Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

KAJTO: #PokażJakPomagasz

Własny samochód to ciągle najbezpieczniejszy środek transportu, którym możemy poruszać się w czasach trwającej pandemii. Żeby faktycznie użytkowanie naszego auta było dla nas komfortowe i bezpieczne, nie wolno zapomnieć o stosowaniu się do prostych zasad użytkowania.

O czym należy pamiętać, o tym informuje Kajetan Kajetanowcz - przed każdą podróżą zdezynfekować wszystkie miejsca w samochodzie, które dotykamy najczęściej. Są to kierownica, gałka zmiany biegów, konsola/ekran radia czy klamki. Najlepiej do tego nadaje się płyn dezynfekujący, który teraz bez problemu zdobędziemy na stacji benzynowej.

Kolejna ważna rzecz, to dbanie o klimatyzację i filtr kabinowy, o czym wielu kierowców zapomina. Oddychanie powietrzem, które przechodzi przez zgrzybiałe filtry, nie pomaga naszemu układowi oddechowemu, o który szczególnie teraz musimy zadbać. Dlatego należy pamiętać o ozonowaniu układu wentylacji. Nie zaszkodzi również najzwyklejsze przewietrzenie wnętrza samochodu.

Wielu kierowców zastanawia się, czy można obecnie wymieniać opony z zimowych na letnie. Otóż można. Jeżeli używamy auta na co dzień, powinniśmy zadbać o wymianę opon, co zwiększy nasze bezpieczeństwo na drodze - oczywiście o ile jeszcze tego nie zrobiliście.
- Szczególną ostrożność każdy kierowca powinien zachować podczas tankowania. Na stacji benzynowej pamiętajmy o zakładaniu maseczek oraz rękawiczek ochronnych. Za tankowanie najlepiej zapłacić bezgotówkowo, co zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusów - komentuje kierowca LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz. Po zatankowaniu pamiętajmy o odkażeniu rąk. Do tego celu najlepiej jest wozić w samochodzie na stałe płyn dezynfekujący i rękawiczki. Dzięki temu żadna sytuacja nas nie zaskoczy.

#PokażJakPomagasz

Dbanie o higienę w samochodzie będzie jednak efektywne tylko wtedy, kiedy będziemy pamiętać o absolutnych podstawach. Mowa oczywiście o dokładnym i częstym myciu rąk. To najważniejsza, a zarazem najprostsza czynność, która ochroni nas przed zakażeniem. Nie wolno jednak przy tej okazji zapomnieć o oszczędzaniu wody. Mycie rąk wydaje się łatwe, jednak nie każdy robi to poprawnie. Aby temu zaradzić, powstał internetowy challenge o nazwie #PokażJakPomagasz. Jego inicjatorem jest 3-krotny mistrz Europy i drugi kierowca mistrzostw świata w kategorii WRC 2, Kajetan Kajetanowicz.

Popularny kierowca rajdowy na swoim facebookowym fanpage’u opublikował filmik, w którym przez 30 sekund pokazuje, jak dokładnie myć ręce, by pozbyć się wszystkich zarazków. Jak na internetowy challenge przystało, nie zabrakło również nominowanych do podjęcia wyzwania. W #PokażJakPomagasz zaangażowali się m.in. skoczek narciarski, drużynowy złoty medalista mistrzostw świata, Maciej Kot oraz kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, Maja Włoszczowska.

Challenge ma nie tylko na celu edukowanie w ciekawy sposób na temat higieny, ale także wsparcie finansowe służby zdrowia. Akcja #PokażJakPomagasz promuje fundusz interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To zbiórka pieniędzy, w którą angażują się duże firmy, ale także zwykli obywatele. Za zebrane razem pieniądze WOŚP kupuje niezbędny sprzęt do walki z koronawirusem.

Wszyscy chętni mogą dokonywać wpłat na konto: 14 1140 1010 0000 5244 4400 1007 z tytułem przelewu „Fundusz Interwencyjny - koronawirus - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-14 19:50:36
koszor: Epidemii strachu pompowanej i podsycanej przez media ciąg dalszy. Równolegle umierają dziesiątki tysięcy Polaków na choroby serca czy nowotwory i nikogo to nie interesuje. Trudno ten gatunek określać jako człowiek myślący.
2020-05-14 20:39:21
politykier: wyśmienity cwaniaczek = krzysio+
2020-05-14 21:47:14
krzysztof.nm: donek/bronek/politykier/farorz etc. = przypadek kliniczny, głupoty rzecz jasna
2020-05-14 23:39:32
politykier: Dziękuję;)
2020-05-15 05:47:39
marian1951: Jak dzieci , jak dzieci. No coment.
2020-05-15 06:11:14
krzysztof.nm: a tak w czasie epidemii pomaga [sobie nawzajem] PiSowska mafia: "Maseczki zakupione przez Ministerstwo Zdrowia od znajomego ministra Łukasza Szumowskiego zostały sprawdzone ponad miesiąc od ich zakupu. Prokuratura została o tym zawiadomiona dopiero po medialnych publikacjach na ten temat."
2020-05-15 06:14:52
krzysztof.nm: "Minister Łukasz Szumowski stwierdził na antenie Radia ZET, że Łukasza G. "zna sprzed kilku lat", gdy jeździł z nim na nartach. Z ustaleń "Gazety Krakowskiej" wynika, że panowie spotkali się cztery miesiące temu podczas charytatywnej imprezy narciarskiej z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy." - pięknie, złodziejska ekipa się kompletuje...
2020-05-15 06:17:05
krzysztof.nm: "Faktura na prawie milion złotych od kontrahenta, który założył firmę 30 marca nie posiada numeru konta bankowego . Na wystawionej fakturze widnieje termin płatności 1 dzień i płatność przelewem, ale numeru konta nie ma – mówi badająca przekręt posłanka Monika Wielichowska. Posłanka zadaje pytanie: Czy Ministerstwo Zdrowia sprawdziło firmę przed zapłatą faktury pod kątem umieszczenia jej na białej liście Ministerstwa Finansów? Chodzi o spis czynnych płatników VAT. Firmy rejestrują się na niej za pośrednictwem urzędu skarbowego. Proces ten od złożenia wniosku poprzez weryfikację do zarejestrowania trwa średnio 14-30 dni, na pewno nie kilka godzin. – Jeśli wystawca nie jest na białej liście to płatnik nie może zapłacić za taką fakturę VAT, bo podlega odpowiedzialności karno-skarbowej"
2020-05-15 06:17:39
krzysztof.nm: "Z ustaleń Moniki Wielichowskiej, Zbigniewa Konwińskiego i Adama Szłapki wynika, że Łukasz G. działalność gospodarczą zarejestrował dopiero 30 marca, tego samego dnia wystawiono fakturę. Dzień później dokonano przekazania towaru. Pieniądze trafiły na konto państwa G. 1 kwietnia."
2020-05-15 06:22:14
krzysztof.nm: ta afera to bez wątpienia wierzchołek góry lodowej - PiS kradnie i oszukuje dziś na potęgę, gdzie tylko może i ile wlezie, rozzuchwalony milczącym przyzwoleniem upartyjnionej prokuratury - ale to się już niedługo skończy
2020-05-15 06:37:57
krzysztof.nm: dodajmy do tego po raz pierwszy od 1989 nieodbyte wybory i wszystkie inne afery bolszewickiej władzy PiS, Polska w ruinie - złowróżbna przepowiednia kaczystów się spełniła
2020-05-15 08:15:53
hanbes: Rozumiem że trzeba zachować środki ostrożności, maseczkę używam przy wyjściach ale czy Kajtuś trochę nie przesadza? Podobne zasady w takim wypadku trzeba by stosować w domu po każdym przyjściu. Przyznaję, od czasu do czasu w aucie można by taki "szlif" zrobić ale dlaczego "przed" a nie "po"? Fajnie że ktoś troszczy się o bezpieczeństwo i nasze zdrowie tylko zaczynam się przychylać do zdania niektórych co piszą o "nadmuchiwaniu balonika" przez dziennikarzy...
2020-05-15 08:28:55
tom lem: .... jestem ciekaw czy te słowa "..przed każdą podróżą zdezynfekować wszystkie miejsca w samochodzie, które dotykamy najczęściej. Są to kierownica, gałka zmiany biegów, konsola/ekran radia czy klamki. Najlepiej do tego nadaje się płyn dezynfekujący, który teraz bez problemu zdobędziemy na stacji benzynowej." to autorskie przemyślenia kierowcy TAXI, czy może autora artykułu ;-)))
2020-05-15 11:42:42
Pogromca pogromców i cwaniaczków: krzysztof.nm przebrzydły pelikanie, nieodbyte wybory? Przecież ich nie chcieliście! Podziękujcie Kidawie i Grodzkiemu. Wszystko jasne, w całej tej zadymie o przesunięcie wyborów nie chodziło o żadne zdrowie obywateli. Kandydatka okazała się słaba i trzeba było zmienić reguły w trakcie zawodów, aby wymienić gracza. Zdziwiony? Od początku była niesterowna, nie umiała się wypowiedzieć i nie wiedzieć dlaczego porwała się na to w czym jest dętka. Myślała że będzie fajnie wywiady, zdjęcia a tu się z niej śmieją... to teraz niech kto inny spróbuje. Koperty miały być zabójcze, no to listy też! Ale jak przesunęli to teraz już jest dobrze, mało kto złoży wniosek o głosowanie kopertowe i większość pójdzie do urn, do zabójczych lokali. Teraz widać wyraźnie o co chodziło totalnej z bojkotem wyborów, zdrowie Polaków to oni mają w d pie! Im chodziło o interes partyjny! Jak można nazwać tych co chcą z Polaków zrobić ludzi nierozumnych?
2020-05-15 14:49:27
Pogromca pogromców i cwaniaczków: "wieprzami" nazwała was Izabela Leszczyna. Krzysiu czujesz się bardziej wieprzem, pelikanem czy osłem? Pani Leszczyna powołała się na słowa z EW. Mateusza: "Nie rzucajcie pereł przed wieprze". To było do was wyborców KO, bo rzecz jasna tą "perełką" miała by być Kidawa. Chyba sztuczną perłą, pamiętamy jak cieszyła się z tego jak krzykacze obrażali Prezydenta w Pucku. Skoro posłanka KO Leszczyna mówiła, że polska polityka nie jest gotowa na Małgorzatę Kidawę, na polityka zupełnie uczciwego, to oznacza, że pozostali z tej partii już uczciwi nie są:) Biedna Kidawa nie dość że się skompromitowała to jeszcze z uśmiechem na ustach mówi że się jej to podoba.
2020-05-15 18:21:18
krzysztof.nm: plątał się tu kiedyś jeden łoś pseudonim 'daniel', podobnie jak 'pogromca samego siebie' smętnie bredził - nie wiem, czy tamten się jedynie przefarbował, czy to może macie rodzinne, ale to ta sama choroba, ewidentna dysleksja intelektualna z cechami politykierskiego kibolstwa
2020-05-15 18:54:52
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Chcesz być jeszcze łosiem to będziesz łosiem. Sam już nie wiesz z kim piszesz, z którego konta nadajesz i przez kogo jesteś krytykowany. Po tylu swoich kompromitacjach i bąckach jakie dostałeś na tym portalu mógłbyś w końcu zamilknąć i wywiesić białą flagę jak Kidawa
2020-05-15 19:42:58
Pogromca pogromców i cwaniaczków: krzysztof "KRYTYK I EUNUCH Z JEDNEJ SĄ PARAFII. OBAJ WIEDZĄ JAK, ŻADEN NIE POTRAFI" Tadeusz Boy-Żeleński
2020-05-15 19:52:47
wyśmienity cwaniaczek: łysa pała , która nie potrafi rapować ........ a historyk swoje...... " pogromca pały wyśmienitemu" DZIĘKI GŁĄBIE ::)))
2020-05-15 20:56:41
politykier: wyśmienity cwaniaczek = krzysio+
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: