Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kantata na Boże Narodzenie - część druga

Przepiękne pieśni bożonarodzeniowe można było usłyszeć w niedzielę (17.12) w Cieszynie. Kantatę na Boże Narodzenie Sally DeFord, zaprezentowały dwa chóry działające przy kościele ewangelickim.

Sally DeFord (ur.1959) to współczesna kompozytorka muzyki chrześcijańskiej mieszkająca w Colorado Springs w USA. Jest autorką oraz aranżerką wieli pieśni dla chórów oraz utworów instrumentalnych na cały rok kościelny. Jej muzyka charakteryzuje się prostotą i niebywałą melodyjnością, która potrafi oczarować słuchaczy, ale przede wszystkim wykonawców jej utworów.

Kantata na Boże Narodzenie (Christmas Cantata) napisana została na czterogłosowy chór mieszany, solistów, narratora, fortepian i flet. Utwór składa się z siedmiu części. Klamrą spinającą całość jest melodia kolędy „Cicha noc”, którą pomiędzy partiami chóru i czytaniami z Ewangelii wykonują soliści. Na zakończenie rozbrzmiewa ponownie, śpiewana przez wszystkich wykonawców oraz słuchaczy.

Koncert w wykonaniu Chóru Kościelnego pod dyr. Joanny Sikory, Wyższobramskiego Chóru Kameralny pod dyr. Piotra Sikory, Jolanta Chmiel, Dorota Klus-Raczek, Wioleta Stronczek - solistki, Aleksandra Kisza - flet i Wojciech Wantulok - fortepian.

Zapraszamy do wysłuchania drugiej części koncertu. Został on zarejestrowany w cieszyńskim Kościele Jezusowym 17 grudnia 2017.
Pierwszą część koncertu znajdziecie pod TYM linkiem.

źródło: ox.pl
dodał: JB,MG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: